Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

KAHİN KAPLUMBAĞA MUSTAFA

erdem96

Yeni Üye
............................................................................................................

Hoşgeldiniz
Çok komik ya izlerken çok eğlendim, bizim istediğimiz birşey üzerinede tahmin yapabilir mi :D ayrıca daha fazla ünlenmeden mustafadan bir imzalı foto istiyorum :p

..........................................................................................

Hımmm aklıma birşey gelince en kısa zamanda bir tahmin yaptıracağm teşekürler:D

Heyy... Kübra Bekmez üniversite için hangi ile gidecek? İStanbul-Ankara-Aydın?? (Tabi ben istanbul istiyorum).. Bir de Eser hocadan resim dersi alabilip ünlü bir ressam olabilecek mi olamayacak mı ha ha haaaa.... :)))))
Bir de kaplumbağam cahide bübü kaç yıl yaşıyacak benimle? 10 yıldan fazla mı? :D:cool:

..........................................................................................

............................................................................................................

erdem96' Alıntı:
Bu kadar fazla soruyu tahmin etmesi için zamana ihtiyacım var, uğraşacağım videolarının linklerini size ö.m olarak atarım :D , ama dediğim gibi zaman alır 1 hafta bile sürebilir.

Ha ha haaa... İlk kez böyle bir vak'a görüyorum. :D Bayıldım...

Ben de aynı şeyi düşünüyorum.. Ciddiyim bu karşıma gelen ilk vak'a... Psikopat kaplumbağa çok gördüm ama bu en imiş demek ki... Benimki hadi komando eğitimi aldı, yem kapağını görünce kaçırması gerektiğini, yere koyunca ayağıma sarılıpğ sonra yüzüme bakıp tırmanmaya çalışmayı ya da peşimden koşmayı öğrendi mutfağa yönelince anında buzdolabına gitmeyi de...( ısırmamayı öğrenmek dışında her şeyi)Ama ısırmayı bırakmaması iyi.. O kazar ısırınca acıtıp deri kaldırıyor ki şimdiden, bir 5-10 cm daha büyüyünce gezeleri bekçi köpeği olarak kullanmayı düşünüyorum ha ha ha

........................................................................

Benimkilerde tam Agresif.Pirana mı yoksa kaplumbağa mı besliyorum diye düşünüyorum bazen.Heryeri ve herşeyi ısırıyorlar.

Geçenlerde yan yatan kayayı düzeltmek için elimi akvaryuma soktuğumda hepsi birden girişti elime.Birde 1 kere ısrdıktan sonra aaa bu yemek değilmiş diyip vazgeçmiyorlar .Isırdığında bırakmıyor akvaryumdan elimi çıkarınca elimle birlikte onlarda geliyor....Sanki ısırmaya programlannmış bilgisayar gibiler. Agresifler....

Evet.. Benim elimde kaç kez yaralar oldu bir tanecik tosbağa yüzünden... Dişleri yok belki ama çeneleri çok güçlü.

Kesinlikle siz birde 3 tanesini düşünün... Akvaryuma yaklaşmaya korkar oldum.Elime yem veremiycem artık neredeyse... Yemle birlikte parmaklarımıda kapıyorlar...

Geri