Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kanarya kanat kanaması ve alt bölgede hafif oyuk

Cvp: Kanarya kanat kanaması ve alt bölgede hafif oyuk

Aynen vartuzları sıcak suda bekletiyorum öyle bir yazı okudum tekrar tutabilir diye onu deneyeceğim. Mağlum hafta sonu pazartesi anca siparişi verilir 3 gün içinde anca gelir. Aynen maalesef cihaz tümden batmamalı diyor olsa güzel olurdu ilk aldığımda sormuştum satıcıya sanırım o da söylemişti dikey o kısım açıkta kalsın gibisinden. Yorumların için teşekkürler zaman ayırıp yardımcı oldun. Yanlış anlaşıldıysam affola bu arada

Çelik ısıtıcılar tam batabiliyor. Sorunla karşılaşan duymadım ama marka bazında değişiklik gösterebilir. Yalnız kutusu üzerinde resim varsa ona bak bazıları kullanımı resimli gösteriyor. Ayrıca kutuda totally submersible yada totally diversable yazıyorsa tam batar.

Evde kullanılan cam derecede ısı ölçmede kullanılır. Kirlenmemesi için üzerine sera strecht sar yada poşet içine koyup suya bırak. Hayvanın dalaşmaması için üzerine birşey koyabilirsin. Sonra çıkarıp bakarsın dereceye.

Kış ayları suyu 26; kuru alanı 29-30 dereceye düşürdüğümüz oluyor bu dış ortamın ısısının oldukça düşük olduğu hallerde yüksek ısı farkı sebebiyle hayvanın kuru alana çıkarken üşümemesi için ama buna gerek yok.

Su kaç litre; ısıtıcı kaç watt?

Bu arada kuşun toparladığına sevindim.

Lastik vantuzlar daha sağlam tutmakla birlikte çabuk yatkınlaşıyor ve sertleşiyor. Silikon olanlar daha ömürlü oluyor.

emre_selvitopu' Alıntı:
Orada kafa kısmı dışarıda kalsın diye yazmışlar.

Sanırım bu çelik ısıtıcı hem kırılmaya karşı dayanıklı hem de eğer su buharlaşıp ısıtıcı su dışarısına çıkarsa patlamıyor. Vantuzlar olursa kullanırsınız o hâlde. Tamamen su içerisinde kullanıma uygun değilmiş.

cem' Alıntı:
Çelik ısıtıcılar tam batabiliyor. Sorunla karşılaşan duymadım ama marka bazında değişiklik gösterebilir. Yalnız kutusu üzerinde resim varsa ona bak bazıları kullanımı resimli gösteriyor. Ayrıca kutuda totally submersible yada totally diversable yazıyorsa tam batar.

Evde kullanılan cam derecede ısı ölçmede kullanılır. Kirlenmemesi için üzerine sera strecht sar yada poşet içine koyup suya bırak. Hayvanın dalaşmaması için üzerine birşey koyabilirsin. Sonra çıkarıp bakarsın dereceye.

Kış ayları suyu 26; kuru alanı 29-30 dereceye düşürdüğümüz oluyor bu dış ortamın ısısının oldukça düşük olduğu hallerde yüksek ısı farkı sebebiyle hayvanın kuru alana çıkarken üşümemesi için ama buna gerek yok.

Su kaç litre; ısıtıcı kaç watt?

Bu arada kuşun toparladığına sevindim.

Lastik vantuzlar daha sağlam tutmakla birlikte çabuk yatkınlaşıyor ve sertleşiyor. Silikon olanlar daha ömürlü oluyor.
Merhaba Cem bey öncelikle derece vartuzlu digital olandan şuan nerde olduğunu bulabilirsem pil takıp derece ölçeceğim. Cam derecem yok cam olayını ısıtıcı için söylemiştim. Benimkinde o yazılar maalesef yok hocam ürünün linkini attım bakma şansınız varsa orada tam batmaması gerektiği söylenmiş sanırım zamanında sizde aynı yorumu yapmıştınız. Tam kaç litre bilmiyorum ama 45-50 var sanırım. He 200 minjiang 200 watt yazıyor hocam.Silikon daha iyi demişler öneriniz sizinde öyle ise ondan alayım

50 litrelik bir suda su ısısı hızlı bir şekilde değişkenlik gösterir. Isıtıcıyı suya bırakıp kablosunuda yukarıdan mandalla sabitlerseniz belki o kablo ısıtıcının komple batmasını önler.

RE: Cvp: Kanarya kanat kanaması ve alt bölgede hafif oyuk

emre_selvitopu' Alıntı:
50 litrelik bir suda su ısısı hızlı bir şekilde değişkenlik gösterir. Isıtıcıyı suya bırakıp kablosunuda yukarıdan mandalla sabitlerseniz belki o kablo ısıtıcının komple batmasını önler.

Denedim de rahat bırakmıyor ısıtıcıyı altına doğru gırmeye calışıyor kenardan zorluyor birde parlak olduğundan kur filan yapıyor mandal işi zor gibi. Sıcak su ile vertuz yumuşatma ile uğraşıyorum

Bu ısıtıcıyı hiç duymadım. Max kalibrasyonu 32 dereceymiş. O açıdan uygun. Resimlere bakarsak evet batmıyor bu.

RS electrical markanın çelikleri tam batabiliyor. Ben ilk akvaryumda bununla başlamıştım. Şimdilerde var mı bilmiyorum. Bulamazsan roxin markaya bak. Bu pek içime sinmedi.

50 litrelik suda 200 watt kullanacaksan 26 derece üstüne ayarlama bu 28 derece su ısısını verir belki üstüne bile çıkar. Bir de boyuna bak fazla uzun gelmesin. Dik konumlandırmak icap eder bu seferde dışarıda fazla kalmasın.

Aslında vantuzda en iyisi etli kalın lastik vantuzlar ama silikon çıkınca bunu piyasadan yok etti. Silikon alabilirsin. Silikonda iyidir. Çok ince olmasın ama.

cem' Alıntı:
Bu ısıtıcıyı hiç duymadım. Max kalibrasyonu 32 dereceymiş. O açıdan uygun. Resimlere bakarsak evet batmıyor bu.

RS electrical markanın çelikleri tam batabiliyor. Ben ilk akvaryumda bununla başlamıştım. Şimdilerde var mı bilmiyorum. Bulamazsan roxin markaya bak. Bu pek içime sinmedi.

50 litrelik suda 200 watt kullanacaksan 26 derece üstüne ayarlama bu 28 derece su ısısını verir belki üstüne bile çıkar. Bir de boyuna bak fazla uzun gelmesin. Dik konumlandırmak icap eder bu seferde dışarıda fazla kalmasın.
Aynen derece ayarlarken 2 derece aşağısına alıyordum önceki yıllar ama hep dikey kullandım batmıyor dedikleri için. Şuan için değiştirmeme gerek var mı peki vartuzu halletsem işimizi görüyor gibi.Dışarı da sadece o uç kısmı kalıyor siyah alan suyu yeterince koyuyorum kuru alana da rahatça çıkabiliyor.

Tam batabiliyorsa tabana yatırıp üzerine kök varsa uzat yani olabildiğince gizle, hayvan dalaşamasın. Dik konumlandırmada iç filtre ile cam arasına sıkıştırabilirsin.

Hayvan kıracak gibiyse değiştirebilirsin. Dalaşıp çarpıyorsa. Bunlara uygun iki ısıtıcı var. Biri bu çelikler diğeri jbl protemp.

Çelik ısıtıcılar Türkiye'de yoktu birkaç aydır. Şu an ribao ve rs electirical (bundan 1 tane) var. Yani farklı bir çelik ısıtıcı almak isterseniz şu an stoklarda var çelik ısıtıcılar. Ribao eskidende mi bu paralaraydı bilmiyorum ama şu an fiyatı jbl protemp ile aynı.

Ribao yanlış hatırlamıyorsam italyan malıydı. Roxinden bir miktar pahalıydı ama çokta yüksek değildi. Kurlardaki artış uçurmuş olmalı. Avrupa euro endeksli asya dolar.

Aslında vartuz problemim dışında bir sorun yaşamadım şuanki üründe. Sizin dediğinize göre belki düşük segment bir ürün olabilir onu bilmiyorum kıyaslayamam :) Yine alacak olursam buraya gelip tekrar bakacağım ona. Teşekkürler zaman ayırttığınız için

Geri