Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplularımın paludaryumu ve önerileriniz.

raffy P ile jbl agil alıp sanyuyu at gitsin makbul bir yem değil. kısaca saman çöpüdür. raffy P içindeki kırmızı yemler, mineral yemdir onları ayırıp haftada bir gün verirsin. bitince direk sera raffy mineral alırsın.

Abi 5X100ml olarak kutu tetra reptomin aldım. Yarım kutu 500ml - Jbl turtle foodda(karides kurusugibi bişyler) var.Sanyuyu sunyuyu salladım attım.Hayvanlar gene sıkıntılı.Aşağı yukarı sağa sol.Büyük olan huysuz ufak olan evliya gibi sakin.Kuru alana çıkar 6 saat inmez .Öbürü bir aşağıda bir yukarıda.Sabah 5 de uyanıyorum sesinden.Cidden yoruldum bu işten Allah düşmanınım başına kaplumbağa vermesin.Madden manen beslenicek en zor hayvanlardan biri.

Kafaniza takmassaniz hem o hemde siz alisirsiniz yakin zamanda bence her seyi olupta huzursuz devam eden hayvan gormedim ben

Hayvanlar büyüdükçe hareketleri durulur. Ayrıca hareketli olması iyidir. Sağlıklı ve çabuk büyüme gösterir. Farklı karakterde olmaları da iyi çatışma olmaz.

Tabanda silis kum, bitki varsa bunlar oyalanmasını sağlar.

inşallah abi :) Uyku düzenleri biraz bozuk onu ayarlıyıp düzene oturtayım.Umut ediyorum düzelir.Evet ikisi ap ayrı karakterdeler . Ufak olan sakin ama yeri geldimi büyüğe haddini bildiriyor.Bakalım ,maaşı alınca ilk iş silis kum,ipek bitki,mango kökü olucak. Kavga gürültü ısırma yok.İki hayvanda erkek ,birbirlerine üstünlük kurmaya çalışıyorlar ama hiç kavga çıkmıyor ,gecede yan yana benim ayarladıgım yerde uyuyorlar :)

Ortamları gece tam karanlık olursa illaki uyurlar. Sadece çok loş bir ışık olsun. Şu prize takılan gece lambalarından o da uygun yer bulmaya çalışırken gözlerine birşey dalaşmasın diye. Bir nevi ay ışığını simüle etsin. 21:00-21:30 gibi yatır. Uykusunu iyi alan hayvan hırçınlık yapmaz.

Silisi tabana serdin mi hır gür bayağı azalır. Erkekler dişilere nazaran kavga dalaşma olayına girer. Isırma deriyi parçalama noktasına gelmedikçe sorun olmaz ayak yada boyun derisi kapma olağandır. Bunları göreceksin. Hatta kan oturması da önemli değil böyle deşarj olur rahatlarlar.

Anladım.Tamamdır.Bugün erken yatırıcam.Durumdan haberdar ederim.

Aynen cem abiye katiliyorum ornegin bende erkekler bu ara disiye satasmadan durmuyorlar disi de onlari istemeyince isirik atmalar hatta boynu kapmalar oluyor ve duruluyorlar yani cokta pimpirikli olmamaliyiz, acik yaralar olmadikca yada biri digerine cok buyuk baski kurup hayvani gerçekten bezdirmedikce sikinti yok

Bence ne kadar erken uyusalar iyi ornegin bende 5 ide isiklari kapandi mi 19:00 da uyuyorlar salondakinde cok cok az perdeden sizan bir isik odamda ise camdan gelen sokak lambalarinin isigi var

Geri