Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumba adası

tosbik57

Bordo Bereli
Kaplumba adası gercekten o kadar zararlımı?

4 gün sonra kaplumba almaya gidicem yanında kaplumba adası vericekler.. kaplumba adasının o kadar kötü bir sey oldunu bilmiodum oyuzden onuda istemistim petshop tan sizce almam dogru olurmu yoksa geri vwermemmi daha iyi olur lutfen bi sey yazın :D

Hiç gerek yok ona. Zaten sistemi kuracaksanız kullanmayacaksınız. Ancak akvaryumu komple temizlerken işinize yarar. Yani yılda bir iki defa.

Cvp: Kaplumba adası

Uzun uzun yazmaya gerek yok, kaplumbağa adası denen ölüm fanusları kaplumbağa için işkenceden başka birşey değil.

yazdıklarınız icin tesekkürler... :D dediklerinizi göz önünde bulunduracağım :p

yarın petshop a gidip, o ölüm kabı siparisini geri alıcam :D

hayvan küçükken su değişimlerinde işe yarayabilir. ama büyüdüklerinde anlamı kalmıyor onun yerine akvaryum suyu ile leğene koymak en mantıklısı.

kaplumbağa adasına ısıtıcı koyup su seviyesini yükseltirseniz bir süre yeticektir ama akvaryum mutlaka almalısın

akvaryum alman gerekir kaplumbağa adası çok zararlı

Az önce carsıdan geldim, kablumba adası siparisini geri aldım... onun yerine buyuk bir saklama kabı baktım 5 tl ye buldum ... baya güzel bi sey olucak inşallah :D

Bu kapları seyahatlerde yada geçici olarak kullanmak uygun. Uzun süreli kullanım için kesinlikle cam olması gerekir. Yani bir kaç aya gerçek bir akvaryum öneririm. Plastik zararlıdır. Ölüm fanusunun hacmi büyük olanı.

kuru bölge,ısıtıcı, filtre taksam genede olmazmı.. yani illa cam akvaryum olması mı gerek... yanlışsam düzeltin lütfen cünkü baska sitelerde plastik kapta olur diyorlar :D

plastiklerin kalitesi malum. ısındığında salınım olayı olacaktır. üstelik hayvanın dışarıyı rahat görmesi kadar senin açından da görsellik ve güzelliği var. geniş ve derin bir su hacmi de lazım. akvaryumu inşallah aldığında ne kadar doğru karar olduğunu da göreceksin. kabı da akvaryumu komple yıkama yaptığında kullanırsın. o açıdan gerekli.

Bunu sürekli kullanabilirsiniz diyenler çok hatalı yönlendiriyorlar. Ben ancak imkan yoksa olana kadar oda çok kısa bir süre olabilir diyorum. Cem net olarak neden cam olması gerektiğini belirmiş.
Diğer ekipmanlar zaten olmalı. Cam akvaryum, filtre, su ısıtıcısı, kuru alan ve ısıtma lambası hayati ekipmanlar.

tesekkürler saolun.. :D beni iyi billgilendirdiniz... dedikleriniz cok dogru ama malum internnette insanın kafası karısıyor :D

İnsanlar bilinçlenmeden kaplumbağa sahibi olduğu için bunları öğrenmekte geçikiyor. İmkanda yeterince yoksa aynı durumdaki kişilerden bu hatalı bilgileri alıp önce kendilerini sonra çevrelerini kandırıyorlar. Bence en tehlikeli yorum yapan kişiler bunlar.

Her ekipmanı tam olup akvaryum olarak ufak boyutlar dahi uygun değil. Ufacık akvaryumlarda hayvan iki adım atamadan önüne cam çıkıyor.

Sonuç olarak doğruyu buluyor ve kabul ediyorsanız aklınızı kullanıp evet zaten diğer söylenenlerde bir terslik vardı konumuna gelmişsiniz demektir :)

zaten benim kaplumba daha gelmedi :D gelmeden bilgilenmek ve hayvana daha iyi bakmak icin bu siteye kaydoldum :D

Evet, bunu bildiğim için daha önce nadir yapılan ama en doğru hareketi yaptığınızı belirtmiştim.
Umarım güzel bir sistem çıkar ortaya :)

kaplumba yemi hediye geldi biyerden.pet family turtle stick sizce iyimi :D

Kullanmıyorum. Sera, jbl, tetra ve tropical dışına çıkılmamasını öneririm.

Geri