Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa+akvaryum+aksesuarlar için 60 tL yeter mi ??

Lox15

Bronz 5 Üye
Kaplumbağa-Akvaryum-Aksesuar İçin 60 tL yeterLimidir yoksa biraz daha biriktirmem Lazımmı ??

Malesef kardeşim.Pek yeteceğini sanmıyorum.Aşağıda sıraladım;

Filtre =15-30TL desek.
Isıtıcı =(en ucuzu) 13TL
Taşlar, kuru alan için organik kayalar(boyasız) 6TL
=40TL gibi bir fiyat oluyor.
kaldı 20TL. Üzerine 20-30 TL daha koyarsanız iyi bir pazarlıkla Camcıda güzel bir akvaryum yaptırabilirsiniz.(hazır akvaryumlar 2 kat pahalıdır.)

Yardımcı olabilsiysem sevindim.

saoL Ben azda babamdan para aLayım :D bi anda kaplumbağa aşkı basladı :D
yani 80-90 tL yetcek ??

:) Benim plaudaryumuma Bir göz at istersen.Sana güzel bir örnek olur.Son mesaja birsürü resim ekledim.

mailto:/forum/yeni-akvaryumum-ve-kendi-tasarimim-olan-kuru-alan-t-1788.html

Akvarym fiyatını camcıda yaptırarak daha uygun hale getirebilrsinz :)

güzeLmiş aksesuaRlar faLan bnm eski kaplumbağam plastik kab varya renkli ortasında aqaç var yanlarında kum faln ondaydı :D

Lox15' Alıntı:
güzeLmiş aksesuaRlar faLan bnm eski kaplumbağam plastik kab varya renkli ortasında aqaç var yanlarında kum faln ondaydı :D

Biz ona kaplumbağa mezarı diyoruz.Sakın onlarda besleme...

Biz ona kaplumbağa mezarı diyoruz.Sakın onlarda besleme...
[/quote]
Hmm bilgi için saoL :D

valla ben 20 tl ye çok güzel akvaryum almıştım 20 litrelik halada kullanıyorum. filitreyide 10 tl almıştım atmanın. ısıtıcıda 20 tl içindeki malzemelerde 5 tl yemlerin toplamıda 10 tl diğer ıvır zıvırda 5 tl desek 70 tl işte :) benimkisi bu kadara mal olmuştu.

Cansel'cim fiyatlarda il farkı da olabiliyor. Bir keresinde 10 tl ye aldığım raffy p i birisi 15'e almıştı.. Gramajı da aynıydı benim aldığımla

ben internetten aldım ama ondan böyle ekonomik oldu.
mesela atman filitreyi o fiyata bulmak biraz zor ama internetten aldığım için ucuz. kargo fiyatıda ödemedim üstelik. (;

cansel_4yuz' Alıntı:
valla ben 20 tl ye çok güzel akvaryum almıştım 20 litrelik halada kullanıyorum. filitreyide 10 tl almıştım atmanın. ısıtıcıda 20 tl içindeki malzemelerde 5 tl yemlerin toplamıda 10 tl diğer ıvır zıvırda 5 tl desek 70 tl işte :) benimkisi bu kadara mal olmuştu.

Ankaradayım Ortalama Ne kadar patlar bana ? :D

Geri