Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa almadan önce araştırın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MonarK' Alıntı:
Daha öncede pek çok kaplumbağa besleyen ve kaplumbağasını çok sevdiğini söyleyen insandan kaplumbağa almayın yazısını okudum . Neden diye sorunca cevap şu : bakamazsın . Sen nasıl bakıyorsun diye sorunca cvp ben bakarım ve ben onları çok seviyorum oluyor . Peki ya bu nasıl bir bencilliktir ki onları çok seven başka insanların almasını istemiyorsun diye sormazlar mı adama ? Neden seni çok mutlu eden , uğruna site açmana , burda saatlerini harcamana sebep olan bir hayvana başkaları da sahip olsun istemiyorsun diye sormazlar mı ?
Efendim yanlış yapılan hususlar varmış . Evet her konuda yanlış yapılan hususlar vardır ancak bu yanlış yapılan hususlar insanları kaplumbağalardan ve kaplumbağa besleme zevkinden mahrum edecek kadar mı kötüdür . Bence hayır .

Bizim amacımız kimseye kaplumbağa aldırmamak değil ki.
Neden kaplumbağasını sokağa atan insanların kaplumbağalarına paludaryumumuzu açmak,sevgimizi vermek yerine gidip petshoplardan bir yavru kaplumbağa alalım ? Peki her şey adaletsizlikte bu adaletmi ?
Bizim dediğimiz kaplumbağa alacaksanız dünya kadar bakılamayan kaplumbağa var onları alın bakın evinizi açın.Petshoplardan alıpta ticarete katkı sağlamayın.Rahatsız olduğum için tam olarak yazıları okuyamadım bunun için ayrıca özür diliyip daha sonra okuyacağımı belirterek ticaret hakkında birkaç bir şey söyleyeceğim ; Türkiye'de bu işi petshoplar KANLI yapıyor.Ve biz her bir kaplumbağa aldığımızda aldığımız kaplumbağa sayısının 2 katı satılacak diye kaplumbağa getiriliyor.Getirilen kaplumbağalar alınıp evlerde ÖLÜM FANUSLARINDA akciğerden ölüyor yerine yeni bir kaplumbağa alınıyor ve alınan kaplumbağalar yerine petshop daha fazla kaplumbağa getiriyor.Bu böyle sürüp gidiyor ya sonuç ?
ÇÖPLERDE kaç tane ölmüş zavallı kaplumbağalar :(
bu sitede olmayan ve binlerce kaplumbağa besleyen insan var.
kaç tanesi kaplumbağasını çok ama çok sevdiği halde internette gezinipte bu siteyi bulma zahmetine giriyor ?
Kaç insan kaplumbağasını çok sevdiğini söyleyipte bu sitede saatlerce kafa patlatıyor ?
Çok az.Üye sayımız belli,başka kaplumbağa sitelerindeki üye sayılarıda belli.Kaplumbağalara yazık değil mi şimdi yani ?
Hayvanseverlik duygularımızı tatmin etmek için niçin bir kaplumbağayı yaşatıp başka kaplumbağaları farketmedende olsa öldürüyoruz ?
Bence asıl bencillik bu.

Herkese yorumları ve görüşleri için teşekkür ederim :) İyi geceler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri