Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Almak

Sibel Öztürk

Yeni Üye
Ben su kaplumbağası almak istiyorum ama bakımı zor mu onu merak ediyorum. Salmonella mikrobundan çok korktum.Vede 2 tane japon balığım var onlarla aynı akvaryumda yaşayabilir mi ??:rolleyes:

VamPrelLa

SKF Delisi
Hoşgeldiniz :)
Kaplumbaga bakmak oldukca zor almanızı tavsiye etmem..salmonella mikrobu daha çok yaşlılar ve çocuklar için tehlike oluşturuyor ayrıca kaplumbaga ve balık asla aynı akvaryumda yaşayamaz

Sibel Öztürk

Yeni Üye
VamPrelLa' Alıntı:
Hoşgeldiniz :)
Kaplumbaga bakmak oldukca zor almanızı tavsiye etmem..salmonella mikrobu daha çok yaşlılar ve çocuklar için tehlike oluşturuyor ayrıca kaplumbaga ve balık asla aynı akvaryumda yaşayamaz

:(( hadi ya ama çok istiyorum almak . hani onların küçük bi plastik kabı var ya onlarda yaşayabilir mi mutlu :)

VamPrelLa

SKF Delisi
Onlara biz ölüm fanusu diyoruz. Doğasında özgür olan bir hayvanı küçük plastik bir kapta soğuk suda yaşamaya mahkum etmek ne derece doğru olabilir ki

furkan54ozan

SKF Delisi
Hayır asla yaşayamaz...Almamanızı bende tavsiye ederim.Plastik kapta asla ve asla yaşayamaz..

genç kaplumbağa

SKF Delisi
o plastik kaplar çok tehlikeli.birde kaplumbağayla balık yaşamaz.balıklar av,kaplumbağada avcı olur:)

cansell

Taç 1 Üye
ayrıca bazı cani insanlar japon balıklarını yem diye veriyorlar kaplumbağalara siz düşünün artık :)

kubrabekmez

SKF Delisi
plastik kapta en fazla 6 ay yaşar, istisnalar da olabilir. Ama orada akciğer enfeksiyonu kaçınılmazdır ve büyüyemez. Ayrıca kapluşlar biz insanların bile ellerinin derilerini kaldırıyorsa japon balıklarını düşünmek istemiyorum