Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Almak

Sibel Öztürk

Yeni Üye
Ben su kaplumbağası almak istiyorum ama bakımı zor mu onu merak ediyorum. Salmonella mikrobundan çok korktum.Vede 2 tane japon balığım var onlarla aynı akvaryumda yaşayabilir mi ??:rolleyes:

Hoşgeldiniz :)
Kaplumbaga bakmak oldukca zor almanızı tavsiye etmem..salmonella mikrobu daha çok yaşlılar ve çocuklar için tehlike oluşturuyor ayrıca kaplumbaga ve balık asla aynı akvaryumda yaşayamaz

VamPrelLa' Alıntı:
Hoşgeldiniz :)
Kaplumbaga bakmak oldukca zor almanızı tavsiye etmem..salmonella mikrobu daha çok yaşlılar ve çocuklar için tehlike oluşturuyor ayrıca kaplumbaga ve balık asla aynı akvaryumda yaşayamaz

:(( hadi ya ama çok istiyorum almak . hani onların küçük bi plastik kabı var ya onlarda yaşayabilir mi mutlu :)

Onlara biz ölüm fanusu diyoruz. Doğasında özgür olan bir hayvanı küçük plastik bir kapta soğuk suda yaşamaya mahkum etmek ne derece doğru olabilir ki

Hayır asla yaşayamaz...Almamanızı bende tavsiye ederim.Plastik kapta asla ve asla yaşayamaz..

o plastik kaplar çok tehlikeli.birde kaplumbağayla balık yaşamaz.balıklar av,kaplumbağada avcı olur:)

ayrıca bazı cani insanlar japon balıklarını yem diye veriyorlar kaplumbağalara siz düşünün artık :)

plastik kapta en fazla 6 ay yaşar, istisnalar da olabilir. Ama orada akciğer enfeksiyonu kaçınılmazdır ve büyüyemez. Ayrıca kapluşlar biz insanların bile ellerinin derilerini kaldırıyorsa japon balıklarını düşünmek istemiyorum

Geri