Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa balıklarla birlikte yaşar mı?

esraauzunn07

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kaplumbağam için bir akvaryum edinmek istemiştim hediye geldi fakat içinde fazlaca balık var. Kaplumbağamla birlikte yaşayabilirler mi? Hiçbirinden vazgeçmek istemiyorum. Japonları yer diye duydum. Kaplumbağa balıkları yakalayamaz yaşarlar diyeni de. Bilgisi tecrübesi olan yardımcı olabilir mi?

Balıklarla bir arada olmuyor. Büyüdükçe avcılık içgüdüleri baskın geliyor ve saldırıyorlar. Resler beslenme zincirinin üst halkasıdır.

Bunun yanında farklı yemleri var. Kaplumbağalar yem söz konusu olunca istemsizde olsa sert biçimde çarpabilir yada yeme odaklanırken balığı ısırabilir.

Japonlar 24 derece altı suda yaşarken kaplumbağalar 28 derece su istiyor.

Kaplumbağanın dışkısı fazla olur, aşırı kirletir. Balıkta sık su değişimi olmaz. Aynı şekilde idrara bağlı amonyak oluşumu da bu da balıkları zehirler.

Balığı yemesi durumunda kılçığı ağzına batabilir. Mesela vatoz balıklar (ağzı vantuz gibi olanlar) öyle.

Kısaca uyumlu tarafları yoktur.

Balıklarla bir arada olmuyor. Büyüdükçe avcılık içgüdüleri baskın geliyor ve saldırıyorlar. Resler beslenme zincirinin üst halkasıdır.

Bunun yanında farklı yemleri var. Kaplumbağalar yem söz konusu olunca istemsizde olsa sert biçimde çarpabilir yada yeme odaklanırken balığı ısırabilir.

Japonlar 24 derece altı suda yaşarken kaplumbağalar 28 derece su istiyor.

Kaplumbağanın dışkısı fazla olur, aşırı kirletir. Balıkta sık su değişimi olmaz. Aynı şekilde idrara bağlı amonyak oluşumu da bu da balıkları zehirler.

Balığı yemesi durumunda kılçığı ağzına batabilir. Mesela vatoz balıklar (ağzı vantuz gibi olanlar) öyle.

Kısaca uyumlu tarafları yoktur.
Çok teşekkür ederim kaplumbağam için ne yapabilirim peki? Onu mutlu etmek ve güzel bir yaşam alanı sunmak için?

Kabuk boyu ne kadar?

Geri