Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa isimleri

filozof

Altın 2 Üye
Bu konuya herkez koyulabilcek kaplumbağa isimleri yazsın hem bakarız değişik fikirlere hemde ad bulamayanlara yardımcı olur nası ama biraz örnek veriyorum:

fındık, fıstık, mıstık, bızdık, bıcırdık, bıcırcık, michalengelo ve diğer ninja kaplumbağalar, mercimek, afacan, minik şey... vs... vs...

brokoli elma maydanoz merul turp slatalık(açım been).ne bileyim ne koyarsan o olur adı

çıtırda olabilir yada bu hayvanlar kaplumbağa olduğu için wosvos da diyebilirsin:D

Benimkinin iki adı var mesel Cahide Bübü... Biri maneviyattan biri de kolay söylensin diye... Daha başka ne olabilirrr??? Aşkımsu, büdük, fındık, çikolata, pasta, pörtlek prens/prenses, şekercik... Aslında aklımıza gelen tatlı her kelime olur ya... Biber, toprak,

Eğer bi kız bir erkekse çok konuşulan çiftlerin adlarını takabilirsin.. Mesela benim kaplumlarımın adı : şevket ve ferhundeydi.. ( Bi ara yaprak dökümü fenomendi her yerde :d )
Yada sevdiğin bir sanatçının adı olabilir.
O da olmadı.. =)
sterlin,mark,dolar ya da adınızın diğer dilerdeki karşılığı olabilir..
Değişik bir yemek ismi olabilir ..
Olabilir de olabilir.. :D :D

Din büyüklerinin isimleri ile Allah'ın isimlerini içeren ve başında kulu anlamı taşıyan Abd ul olmasında ne olursa olsun.

Bir çok kişiye şaka gibi gelen ama anlamı itibariyle epey önemli olan isimler var

Mesela Abdulrezzak = Tüm rızıkları veren Allah'ın kulu demektir.

Şüküfe = Allahın verdiklerine çok çok fazlaca şükreden bayan anlamındadır.

insan isimleri vermek çok hoşuma gitmiyor ben tosbişim ve bıcırım diye seviyorum:)

bence ninja kaplumbagalarıın isimlerine (donatello,michelangelo,leonardo,rafael) ek olarak yine benzer bi konsept olarak picasso,goya vs.. isimler olabilir..

valla bnm kilerin adı mercan ve kaşar
diğer isimlerden
hurley,jack,sayid,lock...
aslı,volkan,sacıd
bıdık,pamuk,kuku,çakıl,bambam,kırıtık,vsvs...

bir isim de bn vereyim puch vurgun suskun galiba 3 oldu :D

Geri