Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa nasıl pişirilir?

olivia-peter

Bordo Bereli
Yemediğimiz bir bu kalmıştı!!!!

http://www.yusufyaran.net/how-to-cook-turtle-kaplumbaga-nasil-pisirilir/

Cvp: Kaplumbağa nasıl pişirilir?

bu çinlilere ne diyeceksin. şu kadar hayvanı yesen ne yemesen ne, midesiz herifler. bu maharetmiş gibi dünyanın parasını verip yiyenler de var. daha neler var da neyse insanı katil ederler.

Her bulduğunu yiyen bir toplum. Bunlara sığır, koyun, tavuk vermemeli. Böcek, fare ne varsa yesinler.

haşere ile mücadele de ilaca gerek yok bunlardan alıp koyacaksın tamam. bir tane bırakmazlar.

Ya sormayın. Bu yine hadi yemek için yapıyor. Benim kaplumbağa deri değiştirirken baya korkmuştum ne oluyor demiştim. Youtube a yazdım. Turtle skin chance.. İlk çıkan videoyu da açtım. Adam 2 tane kaplumbağanın kafasına çekiçle vurup gırtlaklarını kesiyordu. Hala etkisindeyim.

Fotoğrafları henüz görmemiş arkadaşlara bakmamalarını tavsiye ediyorum..İnsanoğlunun acımasızlığı canınızı çok sıkabilir..

Okuduklarimdan sonra bakmadim ama cinde yapilan oyle eziyetler varki burda yazmak ne kadar dogru bilemiyorum ama bu igrenc insanlar masaya canli kafasindan tutturduklari maymunun beynini yiyorlar hayvanlar bagra bagra can veriyor ben bir insanin yuregi bunu nasil kaldiriyo o adam nasil evinde uyuyo anlamiyorum

Hızla pişirilip daha canlı iken balık yenmesine kadar her vahşeti yapıyorlar. Varlıklarını kabul edemediğim bir topluluk.

Çinliler diyoruz da bu bilgilerin paylaşıldığı yer bir Türk sitesi. Ve yorumlardan biride "Tadinin guzel olma ihtimalini de goz ununde bulundurmaliyiz bence". Tutup ta forum veya blog sitelerde "kaplumbağa nasıl pişirilir" başlığı altında bu yazıları paylaşmak, katil çinliler kadar aşağılık bir durumdur benim gözümde. Yazık

Bu arada benim sitemim tamamen yusufyaran.net'e dir.

Aslinda benim dikkat cekmek istedigim konuda tam olarak senin bahsettigin noktaydi Emin, Yusuf Yaran dunyaca unlu odüllü Turk pasta şefi yada aşçı diyelim!!! Bir cok dunya mutfaginda calismis meslek geregi her kulturun mutfagini uygulamak durumunda kalmistir. Fakat yine de blog ya da forumda bu sekilde yayinlanip bir de bu tarz onaylayan yorumlarin yapilmasi bence bizim kulturumuz ve hatta insanligimiz icin uzucu bir durum!

AEK' Alıntı:
Hızla pişirilip daha canlı iken balık yenmesine kadar her vahşeti yapıyorlar. Varlıklarını kabul edemediğim bir topluluk.
Aynen canlı canlı kızgın yağda kızartıyorlar ve daha ölmeden üstüne sos döküp servis ediyorlar. Youtube'da daha onlarcasını izlemek mümkün.

benim garipsediğim kendi kattığı yorumlar rakı ile gitmiyormuş bu ne ya !

Verdiğin bilgiler için sağol olivia-peter. Her ne kadar forumlarda yorum yapmasam bile yerli ve yabancı forumları vakit bulduğum sürece takip ediyorum. Bu forumda herkes negatif cevaplar yazmış; ama bu ne yazık ki burada yazılanlar pişirilecek diğer kaplumbağalara fayda getirmiyor. Çinlilerin kaplumbağa yavrularını canlı olarak maskotlara gömüp hediyelik eşya (maskot, anahtarlık vs.) yaptıklarını da biliyorum. Sırf bu nedenle kesinlikle Çin malı herhangi bir şey satın almıyorum. Tavsiye edebileceğim: Kaplumbağa sever olarak ÇİN MALI HİÇ BİR ŞEY SATIN ALMAYINIZ!!! Ve bunu da Türkiye'deki Çin Büyükelçiliğine YAZILI OLARAK (e-posta, faks, mektup vs.) bildiriniz; hatta yazınızda istediğiniz KÜFÜRLERİ savurunuz, bu hususta sizi dava edemezler, çünkü onların yaptıkları ayrıca bir insanlık suçudur (örneğin; depresyona uğramanız). Bu konuyu uluslararası platforma (forumlara) taşıyacağım. İlk faksı KÜFÜRLÜ olarak yarın bizzat kendim göndereceğim.
Turgay Bora

forumumuza hoşgeldiniz. bizim duayenimiz sayılırsınız. ilk bilgilerimizi sayenizde edindik. burada paylaşımlarımızda katkınız büyük. bunun için teşekkür ederiz.

kipanın sahibi olan tescoda kaplumbağaları canlı olarak file içinde bir stand da yiyecek olarak satıyordu. bu sebeple kipadan alışverişi de bıraktım.

ne yazık ki kaplumbağa katlettikleri hayvanlardan sadece biri. bu konuda uluslararası alanda imza kampanyaları toplanarak bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. benimde imza attığım kampanyalar oldu. ama sonucu konusunda ne yapılır orası meçhul.

Turgay bey, kaplumbağalar konusundaki deneyimleriniz Cem in bahsettiği gibi bize çok yol gösterdi. Ne kadar teşekkür etsek az.

Çeşitli hayvanları vahşice öldürüp yemelerini geçtim bahsettiğiniz gibi canlı hayvanları süs eşyası yapmaları tam bir insanlık ayıbı. Daha da beteri internette gezen ve yasaklandıkça yenileri çıkan eğlence için işkence ile öldürdükleri masum hayvanlara ait videolar. İnsan içinden geçeni dile getiremiyor. Dünyanın başına bela bir topluluk.

Mrb. CEM ve AEK,
En kısa zamanda bana en yakın Kipa'ya uğrayacağım, internette baktığıma göre bana en yakınları İstanbul Beylikdüzü, Küçükçekmece ve Bakırköy şubeleri, şayet oralarda öyle file içinde kaplumbağalar gördüğümde yaygarayı kopartıp, gerektiğinde tezgahı birbirine katacağım; bu esnada yanıma alacağım birine yaygaralarımı videoya aldırtacağım, sıkıysa beni dava etsinler. Desenize Türkiye'de de Çin'deki gibi yamyamlar türedi? İmza atmak çözüm getirmiyor, ben artık başka bir çare buldum: Küfretmek; tıpkı bana her gün onlarca ve sürekli gelen reklam telefonları, yazılı ve sözlü mesajlar vs. yoluyla beni süreksiz rahatsız ettiklerinde sözlü veya sms ile küfürler gönderdiğim gibi... Aslında ağzımdan küfür çıkmazdı, son zamanlar bu nedenlerle çoğaldı, onların sayasinde küfürbaz oldum, başka türlü başa çıkamıyorum bu yamyamlarla... Yaratan yüce kudret balinaları avlayarak ticaretini yapan Japonlara feci bir dalga gönderdi zaten!!! Tahminime göre foks balıklarının kafalarına sopalar ile vurarak öldürüp ticaretini yapan Kanadalılar ve boğa güreşi adı altında o boğaları mızraklayan İspanyollar ile bazı Latin Amerika ülkeleri var sırada. Umarım öyle olur, onlara da dev dalgalar rastgelir...

yanlış anlattım kipada değil türkiyede satılmıyor kipayı satın alan firma olan tesco şimdi linkini buldum. çindeki mağazasında satıyor.
http://anotherveganblog.tumblr.com/post/35709208262/the-horror-of-tesco-selling-live-packaged-turtles-in
http://www.careforthewild.com/what-we-do/campaigns/previous-campaigns/tesco-turtles/
http://www.nowpublic.com/turtles_awaiting_their_fate_in_the_tesco_hymall_stores_in_china_0
burada da tescoya yazılan yazılar var.
http://www.tortoisetrust.org/activities/tesco.html
http://www.thepetitionsite.com/803/777/685/tesco-stop-selling-live-turtles/

Anladım CEM, verdiğin bilgiler için sağol, o linklere göz attım, hafta sonu teferruatlı inceleyip Çin Büyükelçiliğine Çin mallarını boykot ettiğime dair (daha fazlasıyla) ve Türkiye'deki Kipa'ya mesaj, faks veya posta gönderip onları kınayacağım. Dün Tesco Kipa'nın sitesine girip mesaj göndermek istedim ama onların e-posta mesaj formu çalışmadı, dolayısıyla mesajım gitmedi, faks numaralarını da sitelerinde bulamadım. Aslında herkesin bunu yapması lazım ki onların akılları (şayet varsa) başlarına gelsin. Bu başlığı açtığı için olivia-peter'e de teşekkürler, belirttiği linke (Yusuf yamyamına) kendi sitesinden mesajlar gönderdim ama hiç bir tepki yok; umarım şimdi bizzat kendisi canlı canlı kızgın yağda kavruluyordur...

İlginizden dolayı teşekkürler; Sizin de belirttiğiniz gibi bu duyarlılığı aslında herkesin göstermesi gerekiyor.
Hepimiz hayvanları ve doğayı sevdiğimizi söyleriz fakat biri sorsa hayvanlar ve doğa için ne yaptın ? verecek cevabımız yoktur !!! Aslında o kadar basit ki... Hayvanları doğa ya Doğayı da hayvanlara bırakmamız yeterli !

Tabi söylendiği kadar kolay olmuyor, ne yazık ki bizler gibi insanlar gittikçe azalıyor kazanç ve kar peşinde giden mantıklar her şeye zarar veriyor. Buna rağmen yapabileceğimiz şeyler var ısrarla ve istekle.

Mesela bu mantıkla çalışan kazanan ürünlere kazandırmayın, ortak olmayın. Sanal ortam bu kadar gelişmişken faydalı gerekli hatta aslında zorunlu şeyler için kullanın. Araştırın bilgi alın ve sorun.
Olay sadece hayvanların pişirilip yenmesi değil çok daha acımasız durumlar var! Deney olarak kullanılıyorlar, Ne için ? Hepimizin çok iyi bildiği bir konudur bu ! senin benim kullanacağım kozmetik ürünler için !!!

Aslında her şeyi burada paylaşıp site amacını da saptırmak istemiyorum ama bu kadar hayvan sever arasındayken insan belirtmek istiyor. Kullandığınız her ürüne bakın üzerinde işaretle ya da yazıyla hayvanlar üzerinde test edilmediği belirten ürünler var onları kullanmaya çalışın v.b Vazgeçemediğiniz markalar varsa mail atın durumu belirtin sorun öğrenin yapmayın deyin ..... !

Bu konu uzar gider...................

Geri