Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarıma uygun ekipmanlar

neron100

Yeni Üye
4.sınıfta karne hediyemdi Pıtır ile Çıtır.11. sınıfa geldim. Şuan için elimde onlara uygun ekipman yok neler almalıyım.Yardımcı olursanız çok sevinirim

Foruma hoş geldin hayvanların yaşı değil kabuk boyu önemli. Kabuk boyları ne kadar ?

Ara geçişli dersen en az 80*30*40 bir akvaryum almalısın. Ömürlük alıp bir defada kurtarayım dersen. 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum.

Ayrıca su için ısıtıcı, kuru alan, kuru alan için lamba. Filtre, silis kum, mango kökü bunlar temel alacakların. Ama önce akvaryumu netleştir bunlar ona uygun alınacak.

Cvp: Kaplumbağalarıma uygun ekipmanlar

cem' Alıntı:
Foruma hoş geldin hayvanların yaşı değil kabuk boyu önemli. Kabuk boyları ne kadar ?

Ara geçişli dersen en az 80*30*40 bir akvaryum almalısın. Ömürlük alıp bir defada kurtarayım dersen. 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum.

Ayrıca su için ısıtıcı, kuru alan, kuru alan için lamba. Filtre, silis kum, mango kökü bunlar temel alacakların. Ama önce akvaryumu netleştir bunlar ona uygun alınacak.

Kabuk boyları birinin 13cm diğerinin 11cm

Eğer mali durum sıkıntı değil ise direk ömürlük alıp tek kalemde hallet ve sonrasında rahat et.

Diğer türlüde 150 litreden az olmayan bir akvaryum alırsan bir iki sene götürür ama ısıtıcıyı ömürlüğe göre alırsın ikinci defa almana gerek kalmaz. Önce akvaryum ölçüsünü netleştir.

cem' Alıntı:
Eğer mali durum sıkıntı değil ise direk ömürlük alıp tek kalemde hallet ve sonrasında rahat et.

Diğer türlüde 150 litreden az olmayan bir akvaryum alırsan bir iki sene götürür ama ısıtıcıyı ömürlüğe göre alırsın ikinci defa almana gerek kalmaz. Önce akvaryum ölçüsünü netleştir.

Ömürlük almayı düşünüyorum.Maddiyata gelicek olursak Allah'a şükür durumumuz kötü değil doğum günüm yaklaşıyor onu referans göstermeyi planlıyorum.Eğer ömürlük alıcak olursam almam gerekenleri ayrıntılı şekilde yazabilirseniz sevinirim.Mesela ısıtıcı kac watt olmalı ıyı markalar neler

iki hayvan için benim bu linkteki gibi birşey yaptıracaksın altında mobilya olacak. birinci link ilk hali ikinci link içini doldurduktan sonrası.
mailto:/forum/konu-akvaryum-nihayet-geldi.html

mailto:/forum/konu-akvaryumun-son-hali-8910.html

akabinde kuru alan yaptırdım.
mailto:/forum/konu-akvaryum-ustu-kuru-alanim.html

lamba iki tane alacaksın biri ısıtma biri uv ampul için.
http://www.elektrikmarket.com.tr/Horoz-HL067-E27-60W-Masa-Lambasi,PR-50756.html

ısıtma için ampul bu veya emsal bir ürün olacak armut tip ampul. wiselite markanında var.
mailto:/forum/konu-isitma-ve-gunduz-isigi-icin-ampul-ecolite-52-w.html

iki tane zamanlayıcı al. sürekli lambayı aç kapa derdinden kurtulursun.
mailto:/forum/konu-ucuz-zamanlayici.html

uv ampulde bu olacak. uvb 100 veya 5.0 yazacak. daha uygun fiyatlara bulabilirsin. araştırmak lazım. uvb ve uva içerir. bir de sadece uvb olanları var ama ikisi bir arada kompakt al. alana kadar 3 aylık süreyi aşmamak kaydı ile eczaneden devit alıp haftada bir bir yeme bir damla damlatarak vereceksin. daha fazla verme.
mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-reptile-uvb100-compact-25w-5-0-uvb-194151394

ısıtıcıda jbl protemp 200 W veya 300 W alabilirsin. bu su içine tam batar.
mailto:/Product/jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-200-watt/JPM011899?kat=243

filtrede en iyisi jbl
mailto:/jbl-cristal-profi-e1501greenlinedis-filtre-1400lh

derecede bu ikisinden birini alacaksın. hatta ön iki köşeye birer tane olabilir. ben 1 metre ve üstü için iki derece olmasından yanayım.
mailto:/Product/jbl-vantuzlu-cam-derece-0-50-c/JPM011932?kat=290
mailto:/Product/sera-vantuzlu-cam-derece-0-50-c/JPM001141?kat=290

dış filtre hariç diğerleri bende olanlar dış filtre ise keşke bunu alsaydım dediğim ürün. daha ucuz ürünlerde var mesela jebo gibi ama biraz gürültülü ve kalitesi de ona göre onu diğer sitelerdeki yorumlara bakarak inceleyebilirsin. eheimda kalitedir ama fiyat olarak çok yukarlarda.

taban için silis kum alacaksın. bu marka en iyisidir. takriben 100*50*60h ölçülerinde akvaryum yaptırırsan 40 kg alacaksın.
mailto:/Product/vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm-/JPM013104

Çok teşekkür ederim yardimlariniz icin

Geri