Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarımın cinsiyetini bana söyleyebilir misiniz?

beddesh

Bronz 4 Üye
Kaplumbağalarımın resimlerini yüklüyorum. Bi bakarsanız sevinirim.
Bir de cinsleri bir birinden farklı sanırım ama cinsleri hakkında bir fikrim yok? Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 2012-11-24 13.59.38.jpg
    2012-11-24 13.59.38.jpg
    38.2 KB · Görüntüleme: 46
  • 2012-11-24 14.00.13.jpg
    2012-11-24 14.00.13.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 40
Cvp: Kaplumbağalarımın cinsiyetini bana söyleyebilir misiniz?

Resimlerden tam görünmüyor ama şöyle anlaşılabilir:

* Erkeklerin tırnakları dişilerden daha uzun oluyor.
* Erkeklerin kabuğunun altına dokunduğunuzda orta kısımda içe göçük bir alan vardır. Dişide ise
kabuk altı bölgesi dümdüzdür.

forumda bulunan cinsiyet anlaşılması ile ilgili şeyleri okudum ben de tam emin olamadım. Bir de sizlerin fikrini almak istedim. cinsleri hakkında da bir yorum verebilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 2012-11-23 17.49.46.jpg
    2012-11-23 17.49.46.jpg
    96.3 KB · Görüntüleme: 24
  • 2012-11-23 17.45.32.jpg
    2012-11-23 17.45.32.jpg
    96.4 KB · Görüntüleme: 24

Henüz cinsiyet belirlemesi için zaman var bence. İkincisi bence çok yüksek ihtimal erkek ama her ikisinin de erkek olması yüksek ihtimal.

Bana da ikisi de erkek gibi göründü kuyruklarına bakınca ama Emre beyin dediği gibi kesin birşey söylemek için erken :) Cins olarak yine ikisi de kırmızı yanaklı kapluşlarımızdan :)

birinci kesin erkekte ikinci konusunda tam emin değilim. siz her ikisini karşılaştırın. kuyruk tırnak vs.

Ben kaplumbağa beslemeye daha yeni başladım.
Öncelikle gerekli yaşam alanı ile ilgili bilgi edindim. Daha sonra malzemeleri aldım. Tam sıra minik kaplumbağaları almaya gelmişti ki, evdeki kaplumbağalarını sahiplendirmek isteyen bir tanıdık, bu iki güzel canlıyı bana emanet etti. Ben de hemen cinsiyetlerini merak ettim.

Renkleri birbirinden farklı olduğu için her ikisi de kırmızı yanaklı olsa bile bilmem gereken bir şey var mı diye sormak istedim.

Yorumlarınız için hepinize teşekkürler.

Sahiplenme yöntemi ile kaplumbağa beslemeye başlamanız çok iyi. Renkleri cinsiyet değil doğuştan kendilerine has yapıdan.
En belirgin ayırt edici özellik erkekte kuyruğun daha kalın ve büyük olup ön tırnaklarının önemli ölçüde uzamasıdır.

merhabalar,
kaplumbağaları sahipleneli az bir süre geçti. ancak bu sürede ortamları eskiye göre biraz daha rahat olduğu için sanırım ön tırnaklarında gözle görülür bir uzama oldu. Her ikisi de erkek bence. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Resimlere bakınca tırnaklardan belirlemek için erken olduğunu düşünüyorum.

Geri