Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarımın yaşları

hakanguguk

Bronz 4 Üye
arkadaşlar merhaba

bir sorum olacak 1 ay önce 2 kaplumbağa aldım alırken sormayı unuttum ki sorsamda satıcının herhangi bişey sallayacağını düşünüyorum.Kaplumbağalarımın boyları yaklaşık 5-6 cm sizce tahmini kapluşlarımın yaşları nedir yaşları yoksa tahmini kaç aylıktırlar?

Bir bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

aragorn

SKF Delisi
RE: kaplumbağalarımın yaşları lütfen yardımcı olun!!!

normalde petshoplardaki yavrular kabukları yaklaşık 2-3cm olan (madeni para kadar olanlar) 1-3 aylık arası oluyor.. sizinkiler onlardan daha büyük sanırım? boydan kastetiğiniz kabuk boyuysa(genelde kaplumbağalar için ölçü olarak kabuk boyları kullanılır) muhtemelen 5-7 aylıklar demektir.. yalnız net olarak bişey demek doğru olmaz.. çünkü kaplumbağların büyüme hızı onlara sağladığınız bakım şartlarına beslenmelerine akvaryum büyüklüğüne kadar pek çok etkene bağlıdır.. bu yüzden 2-3 yaşında 8-10 cm kaplumbağa olabilceği gibi 1-2 yaşında 12-13 cm kaplumbağa da olabilmekte. . petshoplardaki yavrular 1-3 aylık arası oluyor ancak daha yaşlı kaplumbağalar için pek net bişey demek doğru olmaz sadece tahmin yapılabilir..

hakanguguk

Bronz 4 Üye

yaklaşık 5-6 cm var özellikle dikkat ettim kabuk boyu 5-6 cm var,tahmininize göre 5-7 aylık diyosunuz doğrudur başka yerde baktıklarıma göre biraz daha büyük bunlar yardmınız için sağolun

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

aragorn

SKF Delisi

önemli değil.. evet petshoplardakiler genelde 1-3 aylık arası kabuk boyları 2-3 cm oluyor.. sizinkiler biraz daha büyükmüş..