Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarımın yaşları

hakanguguk

Bronz 4 Üye
arkadaşlar merhaba

bir sorum olacak 1 ay önce 2 kaplumbağa aldım alırken sormayı unuttum ki sorsamda satıcının herhangi bişey sallayacağını düşünüyorum.Kaplumbağalarımın boyları yaklaşık 5-6 cm sizce tahmini kapluşlarımın yaşları nedir yaşları yoksa tahmini kaç aylıktırlar?

Bir bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

RE: kaplumbağalarımın yaşları lütfen yardımcı olun!!!

normalde petshoplardaki yavrular kabukları yaklaşık 2-3cm olan (madeni para kadar olanlar) 1-3 aylık arası oluyor.. sizinkiler onlardan daha büyük sanırım? boydan kastetiğiniz kabuk boyuysa(genelde kaplumbağalar için ölçü olarak kabuk boyları kullanılır) muhtemelen 5-7 aylıklar demektir.. yalnız net olarak bişey demek doğru olmaz.. çünkü kaplumbağların büyüme hızı onlara sağladığınız bakım şartlarına beslenmelerine akvaryum büyüklüğüne kadar pek çok etkene bağlıdır.. bu yüzden 2-3 yaşında 8-10 cm kaplumbağa olabilceği gibi 1-2 yaşında 12-13 cm kaplumbağa da olabilmekte. . petshoplardaki yavrular 1-3 aylık arası oluyor ancak daha yaşlı kaplumbağalar için pek net bişey demek doğru olmaz sadece tahmin yapılabilir..

yaklaşık 5-6 cm var özellikle dikkat ettim kabuk boyu 5-6 cm var,tahmininize göre 5-7 aylık diyosunuz doğrudur başka yerde baktıklarıma göre biraz daha büyük bunlar yardmınız için sağolun

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

önemli değil.. evet petshoplardakiler genelde 1-3 aylık arası kabuk boyları 2-3 cm oluyor.. sizinkiler biraz daha büyükmüş..

Geri