Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam 1 metreden yere düştü :S

sulo43

Altın 1 Üye
kaplumbağama yemi elle verdiğim için 4 yasındakı akrdesımde benden ozenmıs ona kraker vermeye calısmıs. cubuk karekeri uzatmıs. tabi bizim pisboğaz durur mu. yapısmıs. yapıstımı da bırakamz asla. kardesımde bıraz korkmus galiba nasıl oldu bılmıyorum ama galiba korkunca sallamış elındekı cubugu. nasıl olduysa kaplumbağa yüzüne gelms sonrada yere düşmüş. nasıl dustugunu bılmıyorum. keyfı falan yerındeydı ama fotolarını sıze bı gostermek ıstedım. ne olur ne olmaz.

mailto:/a/img109/1410/cimg1251n.jpg

mailto:/a/img195/5429/cimg1250x.jpg
mailto:/a/img21/1153/cimg1249w.jpg
mailto:/a/img542/9305/cimg1248u.jpg
mailto:/a/img855/4254/cimg1244l.jpg

Cvp: kaplumbağam 1 metreden yere düştü :S

Yavru kaplumbağaların kabukları yumuşaklıklarından dolayı şok emmeye daha müsait. Kaplumbağanızı gözlemlemeye devam edin. Korkması, sizden kaçması ve iştahsızlık normaldir. Eğer ağızda ya da anüste kan görürseniz durum ciddi olabilir. Tahminimce sorun olmayacaktır ama yakın takibe alım kaplumbağanızı. Olağandışı bir durumla karşılaşırsanız bize yazabilirsiniz ve en kısa sürede veterinere başvurun.

davranıslarında hiçbir değişiklik gözlemlemedim. hala yemlere zıplıyor ve beni gorunce deli gibi cırpınıyor :)

O zaman geçmiş olsun Süleyman :) Kardeşinize uygun bir şekilde kaplumbağaya temas etmemesi gerektiğini anlatın. Hatta o etraftayken fiziksel temas kurmamayın. Siz yokken aynı durum tekrarlanmasın.

çok söylüyorum ama kerata dinlemiyorki :) ama artık yapmaz. çok korkmus. abim ana kızacak diye aglayıp durmus :D

Bu tür hayvanlar çocuklardan uzak tutulmalı çünkü onu canlı bi hayvan değil oyuncak olarak görüyolar. Şahsen evime gelen misafir çocuklarının kaplumbağama yaklaşmasına bile izin vermiyorum. Bu konuda taviz vermeden disiplinli olmak gerek. Çocukların ve ebeveynlerinin hatrı kırılmasın diye kaplumbağayla oyuncak gibi oynamasına izin vermeyin. İstediği kadar da gücensinler hiç önemsemeyin. Çocuklar biraz sevinsin, eğlensin diye can taşıyan bi varlığın huzuru ve güvenliğini hiçbir zaman riske atmayın

Davranışlarında deişiklik yoksa birşey yoktur

bu kaplumbağada kardeşim eglensin diye alınmadı zaten. ben istediğim için aldım çok istiyordum bakmayı onunla ugrasmayı. onunda hiçbir şekilde dokunmasına izin vermıyorum. zaten elını ıcıne sokamıyor dokunamıyor. kaplumbağanın onu yıyecegini sanıyor :)ama işte aklı sıra yem vermek istemiş kerata

sedatsahin' Alıntı:
Davranışlarında deişiklik yoksa birşey yoktur

bir değişiklik yok ya herşey aynı

Geçmiş olsun. Ucuz atlatmış.

dıştan bakınca sorun yok gibi gözüküyor fakat kraker zaralı olabilir

Benimki de böyle düşmüştü ama masa seviyesinden dikkatlice baktım bir şey olmadı:133:

sonerin dediği gibi yavru hayvanların kabukları yumuşak olur. bu da darbelere karşı dayanımını artırır. kaplumbağanın sorunu yok. durgun olsaydı şüphelenebilirdin. bu düşmeye nazaran kraker daha fazla tehlikeydi. başta tuzlu olması bu böbreklerine zararlı, sonra sert olması başta yutkunamamadan dolayı boğulma. boğazda tahriş yapabilirdi.

kardeşine kaplumbağa hariç şu açıdan dikkat etmelisin. ona bulaşacak hastalıklara yakalanabilir. başta salmonella gibi. bu yüzden burada özellikle belirttiğimiz üzere kaplumbağaya veya onunla ilgili her türlü şeye temasta suyu da dahil elinizi bol sabunla yıkayın. benim sloganım "elinizi önceden yıkayın kaplumbağa için ve sonradan yıkayın kendiniz için."

geçmiş olsun demeyi unutmuşum onu da ekleyeyim

Benim Kaplumbağamda Düşmüştü Fakat Bir Süre Sonra Suda Ölü Buldum. Veterinere Götürdüğümde Beyin Kanaması Geçirmiş Dedi. Sen Kaplumbağayı Gözlemle Bence.

Bir süre kontrol etmek önemli. Görünür sorun olmasada iç organlar büyük bir basınca maruz kalıyor.

hala bi sorun cıkmadı ya. bugun evden 7de cıktım dha giremedim. gidince bakarız artık bir daha :S

Geri