Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam ağzını açıp kapıyor

Hayvana bir iki dakika haşlanmış kıyma parçasını soğutup ver. Stick yemi çay kaşığında eritip hayvanı 45 derece açıyla tutup ağzına dökmeye çalış.

Pazar gününe kadar gentaya 4 damla devam edelim. Vitamin her gün bir damla olsun.

Gözlerde kapanma varsa gözlere de ikişer damla damlat.

Hayvana bir iki dakika haşlanmış kıyma parçasını soğutup ver. Stick yemi çay kaşığında eritip hayvanı 45 derece açıyla tutup ağzına dökmeye çalış.

Pazar gününe kadar gentaya 4 damla devam edelim. Vitamin her gün bir damla olsun.

kıymayı dediğiniz gibi yapıp veriyordum zaten stick yemleride bu şekilde vermeye başlarım.
ayırca bir şey daha sormak istiyorum bende metilen mavisi var bunu suya sıkmam iyi olur mu?

Su oranı az olduğu için bir damlası bile fazla gelir. Bu da hayvanı rahatsız eder. Sonuçta metil alkol.

Kabı komple temizleyip yeni su koyman daha uygun olur.

Birde stick yemi eritmemi söylemişsiniz nasıl eritebilirim?

Toz haline getirebilir sonra su ilave edebilirsin yada ıslatıp parmağınla ezerek. Her iki şekilde de bulamaçtan biraz daha sulu olsun, ağzından kayıp gitsin. Su kaplumbağalarının tükürük bezi yoktur. Katı gıdayı yutkunamazlar.

Toz haline getirebilir sonra su ilave edebilirsin yada ıslatıp parmağınla ezerek. Her iki şekilde de bulamaçtan biraz daha sulu olsun, ağzından kayıp gitsin. Su kaplumbağalarının tükürük bezi yoktur. Katı gıdayı yutkunamazlar.
tamamdır teşekkürler

iyi günler. genta damlamız bitti kullanmaya devam etmeli miyiz? Bir de artık kafasını uzatıp açıp kapadığını gözlemlemiyorum hiç. Ama hala çok halsiz ve suya neredeyse hiç inmiyor. Önceden söylemiştim iki kaplumbağam var onlara yem vereceğim zaman hasta olanı diğerinden ayırıp yem veriyorum ve sadece yalnız kaldığında yiyor. Sadece stick yem yiyor bulunduğu kabın içini bırakıp gidiyorum geldiğimde yemiş oluyor.

Sera raffy P ve gammarus aldın mı? Bunlardan dene yem çeşitliği gerekli ihtiyacını karşılar. Bu hayvanın öğün sayısını artır. Olabildiğince çok yesin. Kendi kendine yiyorsa bu iyi.

Bir şişe daha genta kullan. Hayvan henüz kurtarmadı. Diğeri gibi normal hale geldiğinden bir iki gün sonrasına kadar devam ediyoruz. Ufak birşey kalsa bu sefer ilaca dayanıklı ve ağır biçimde tekrar nüksediyor.

Sera raffy P ve gammarus aldın mı? Bunlardan dene yem çeşitliği gerekli ihtiyacını karşılar. Bu hayvanın öğün sayısını artır. Olabildiğince çok yesin. Kendi kendine yiyorsa bu iyi.

Bir şişe daha genta kullan. Hayvan henüz kurtarmadı. Diğeri gibi normal hale geldiğinden bir iki gün sonrasına kadar devam ediyoruz. Ufak birşey kalsa bu sefer ilaca dayanıklı ve ağır biçimde tekrar nüksediyor.
Tamamdır sera raffy vardı gammarus'u mutlaka alırım gentaya da devam edeceğiz o halde

Geri