Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam beni ısırıyor

finten

Bronz 4 Üye
Zaman zaman suyu temizlemek için vs içeriye elimi soktuğumda sürekli beni ısırıyor. Yemek verirken de ısırıyor beni gördüğü her anda mütemadiyen ısırıyor. Etrafındaki şeyleri de ısırıyor termometreyi tüneğinin kenarlarını. Sebebi nedir nasıl daha uysal hale gelir acaba?

Hayvan dört sebeple ısırır birisi savunma amaçlıdır ki bu büyüdükçe daha sert olur. Elde kanama deriyi kesip alma gibi buna yapacak birşey yoktur. Hayvana yaklaşmayın akvaryum onun sahası.

Ele alırkende ya üstbağasını el ayasına yatırırız yada ön ayak arkasından tutarız ki uzanıp ısırmasın.

Diğer sebep çevresindeki herşeyi ısırarak anlarlar. Akvaryuma yeni giren ve dikkatini çeken şeyleri bu şekilde anlıyorlar. Bu ikisi ana sebepler.

Üçüncü sebep akvaryumda onu rahatsız eden şeyleri ısırıp parçalarlar. Özellikle bitkileri köpük dekorları. Bunlar kafayı taktıkları şeylerdir.

Dördüncü sebep akvaryumdaki herhangi bir şey alg ve yosun bağlamış ise bu iştahını açar ve neyin üstünde ise onu yemeye çalışır.

Hayvan dört sebeple ısırır birisi savunma amaçlıdır ki bu büyüdükçe daha sert olur. Elde kanama deriyi kesip alma gibi buna yapacak birşey yoktur. Hayvana yaklaşmayın akvaryum onun sahası.

Ele alırkende ya üstbağasını el ayasına yatırırız yada ön ayak arkasından tutarız ki uzanıp ısırmasın.

Diğer sebep çevresindeki herşeyi ısırarak anlarlar. Akvaryuma yeni giren ve dikkatini çeken şeyleri bu şekilde anlıyorlar. Bu ikisi ana sebepler.

Üçüncü sebep akvaryumda onu rahatsız eden şeyleri ısırıp parçalarlar. Özellikle bitkileri köpük dekorları. Bunlar kafayı taktıkları şeylerdir.

Dördüncü sebep akvaryumdaki herhangi bir şey alg ve yosun bağlamış ise bu iştahını açar ve neyin üstünde ise onu yemeye çalışır.
teşekkür ederim açıklamanız için.

Geri