Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağa'm fanustan dışarı çıkmaya çalışıyor

su_monalisa

Yeni Üye
ben kaplumbağamı alalı 5 gün oldu ve son 2 gündür sürekli fanustan dışarı çıkmaya çalışıyor hep tırmanıyor ama küçük olduğu için çıkamıyor acaba neden böyle yapıyor?

Başlık içerikle alakalı olmalıdır/tubidik

RE: kaplumbağa'm

Kaplumbağanızı fanusta mı besliyorsunuz? ısıtıcısı yok mu dinlenme alanı vs. ekipmanları tam mı bu arada hoşgeldiniz

Ona belkide bilmeden iskençe yaptiginiz için. Kaplumbaganiza güzel bir akvaryum alin, isitici alin ve kuvvetli bir dis filtre, kuru alan yapin ve üzerine isitici spot lamba alin.

ben değilde kuzenim arada eline alıyordu sürekli kaplumbağamı.birde fanusta birşey yok sadece taş vermişlerdi kamplumbağamı aldığım yerde üzerine çıksın diye başka hiçbirşey vermemişti

fanus değil köşeli almalısınız ve büyük olmalı biraz ısıtıcı ve lamba da lazım filtre ise isteğe bağlı

tamam çok teşekkür ederim bende bu ekipmanların hiçbirisi yoktu o yüzden böyle oldu sanırım benim Hıdır'ım :) umarım bunları alınca normale döner

nefes almaya çalışıyordur yada çok üşüyordur hıdırınızın mutlu olması için bunları temin etmelisiniz

Akvaryum kurmanız gerekli, yüzebilecekleri kadar rahat bir alan sağlayacak kadar büyük bir hacimde olmalı akvaryumunuz. Filitre akvaryum hacminin 3-4 katı suyu 1 saatte çevirecek nitelikle olmalı, su sıcaklığını 26-28 derece arasında sıcak tutacak bir ısıtıcınız olmalı, kuru alanları ve bu kuru alanın üzerine 32 derece gibi sıcak tutacak spot lambadan ısı sağlamanız gerekli. Mevsim itibariyle bir çok hastalık kapıda çok dikkat etmek lazım.

Elinize fazla almayın, su kaplumbağalarında aşırı strese sebep olabilir.

foruma hoşgeldiniz öncelikle.. evet diğer üyelerin de dediği gibi akvaryum ısıtıcı filtre kuru alan ve ısınma lambası şart.. bunları sağladığınızda herhangi bir sorun kalmayacaktır.. forumuda gezerseniz daha detaylı bilgilere ve örnek resimlere ulaşabilirsiniz..

su_monalisa' Alıntı:
ben değilde kuzenim arada eline alıyordu sürekli kaplumbağamı.birde fanusta birşey yok sadece taş vermişlerdi kamplumbağamı aldığım yerde üzerine çıksın diye başka hiçbirşey vermemişti

Kaplumbaganizi elinize almayin. Hem sizin için iyi olmaz hemde onun için. Siz ondan hastalik kapabilirsiniz oda üsütebilir ve çok stress verici birsey. Birakin sizi akvaryumunuzdan izlesin öyle daha keyifli oluyor. Mesela benim kaplumbagamin en büyük zevki akvaryumundan merakli merakli beni izlemesi, neler yaptigimi adim adim izliyor bazen enerji içecegi içtigimde siseyi akvaryumun önüne koyuyorum siseyi ordan kaldirana kadar dikkatli dikkatli bu neymis diye izliyor çok tatli birsey ya. InsALLAH sizde en kisa zamanda herseyini alirsiniz sizde keyfini çikarirsiniz.

inşallah bende aynı sizin tarif ettiğiniz gibi olmasını istiyorum kaplumbağamın ilk işim gerekli herşeyi almak olacak kaplumbağam için.
hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için çok yardımcı oldunuz çok sağolun

rica ederiz.. foruma hoşgeldiniz.. daha da detaylı bilgi edinebilirsiniz forumdan..

Cvp: kaplumbağa'm fanustan dışarı çıkmaya çalışıyor

ama benim kaplumbağalarım onları elime almam için sürekli çırpınıyolar ve elime alıp evin içinde yere koyduğumda bana doğru geliyolar benimkilerdemi sorun var? sürekli çırpınıyolar hiç durmadan suyun içinde, kuru alana hiç çıkmıyolar bende yorulmasınlar diye elime alıyorum.

Sizi gördügünde yapıyordur.
Kaplumbagaların gözleri çok hassastır akvaryumun dışına çıkartmanızı önermiyorum.
Akvaryum ve ekipmanlarınız tam oldugu sürece sağlıklı bir şekilde büyüyeceklerdir ve kuru alan lambasını açtıgınızda güneşlenmek için kuru alanada çıkacaklardır.

fanusta beslemenizi önermiyorum orta boy bi akvaryum almakla başlayabilirsiniz

teşekkürler

Ne kadar büyük bir akvaryum almalıyım? Almam gereken malzemelerin resmini atabilecek arkadaş var mı birde pet shopta bulabilir miyiz

Foruma hoşgeldin Berkan bu konudan başlayabilirsin.
mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html

Pardon Barkın :)

hayvan/ların kabuk boyu ne kadar ?

Geri