Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam gözleri kapalı

Ada

Yeni Üye
Bugün sahiplendiğim su kaplumbağam gözleri kapalı yüzüyor..
Arada hapşırır gibi sesler çıkarıyor..
Akvaryumun için de bir kaplumbağa daha var acaba strese mi girdi?Ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• 20211011_164042.jpg
    20211011_164042.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 8
  • 20211011_170659.jpg
    20211011_170659.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Kaplumbağanın gözlerini daha detaylı çekebilir misiniz?

Akvaryumdaki taşları ve dekorları çıkartın. Bunlar altlarında pislik biriktiriyor bu pisliklerde göz ve kulak enfeksiyonuna sebep veriyor.

Eğer dış filtreniz yoksa metilen mavisi alın. Suyun litresini söylediğinizde kullanmanız gereken ölçüyü söyleyebiliriz.

Akvaryumda ısıtıcı ve kuru alan ısıtıcısı bulunuyor mu? Eğer bulunuyor ve su 28, kuru alan 32 dereceyse bu sesi korktuğu için çıkarıyor olabilir.

Dış filtrem ve ısıtıcım var.
Isıtıcının ayarı 28 derece..Kuru alanın derecesini bilmiyorum maalesef.

Akvaryumum 100 litre....

Daha bugün sahiplendim akvaryuma girince gözlerini kapatmaya başladı...

Ekli dosyalar

• 20211011_164730.jpg
    20211011_164730.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 6
Bazı resimlerde kaplumbağanın gözleri açık gibi duruyor. Kaplumbağanın gözleri tamamen kapalı mı yoksa arada açıyor mu?

Kuru bir yerde kaplumbağanın gözlerini çekebilir misiniz?

Bazı resimlerde kaplumbağanın gözleri açık gibi duruyor. Kaplumbağanın gözleri tamamen kapalı mı yoksa arada açıyor mu?

Kuru bir yerde kaplumbağanın gözlerini çekebilir misiniz?
Evet bazen açabiliyor .Şimdi tamamen kapalı...

Ekli dosyalar

• 20211011_191222.jpg
    20211011_191222.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 5
  • 20211011_191209.jpg
    20211011_191209.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 5
Enfeksiyon var gibi duruyor eczaneden genta marka göz damlası alıp sabah akşam 10 saniye arayla iki gözüne de dörder damla damlatın. 15-20 dakika kuru yerde bekletin. İlk stick yemine de 3 damla damlatıp elden verin. 1 hafta sonra durumunu bildirin.

Bu hayvan erkek diğerinin cinsiyeti nedir?

Kabuk boyu farkı var mı?

Burnunda akıntı var mı?

Ses hapşurma mı yoksa gagasını tak tak birbirine mi vuruyor?

• Beğen
Tepkiler: Ada
O taşları komple çıkarın. O kum yerine vitasand marka sarı silis kum alın. Hayvan bu kumu yiyemez. Taneleri irice. Silis bu kuma göre ağır, ufak ve sık olduğu için altına kolayca pislik girmez.

• Beğen
Enfeksiyon var gibi duruyor eczaneden genta marka göz damlası alıp sabah akşam 10 saniye arayla iki gözüne de dörder damla damlatın. 15-20 dakika kuru yerde bekletin. İlk stick yemine de 3 damla damlatıp elden verin. 1 hafta sonra durumunu bildirin.

Bu hayvan erkek diğerinin cinsiyeti nedir?

Kabuk boyu farkı var mı?

Burnunda akıntı var mı?

Ses hapşurma mı yoksa gagasını tak tak birbirine mi vuruyor?
Erkek dediler. Ama dişi de olabilir..Diğer kaplumbağa da erkek.
Akvaryuma ilk koyduğum da çok sevindi ilk kaplumbağ. Hatta kur bile yaptı..

Burnun da akıntı yok

Sadece iki kere ses çıkardı, hayır gagasını vurmuyor..

O taşları komple çıkarın. O kum yerine vitasand marka sarı silis kum alın. Hayvan bu kumu yiyemez. Taneleri irice. Silis bu kuma göre ağır, ufak ve sık olduğu için altına kolayca pislik girmez.
Tamam teşekkür ederim ....Petshop bunu önerdiği için bundan aldım. ????

Şimdi şipariş verdim silis kumu internetten.
Ama markası Albino birşey fark eder mi ?

O markayı bilmiyorum. Kalınlığı 0.5-1 mm aralığında olacak. Bu ölçüdeyse sorun olmaz. 0.1 mm olanı aldıysanız olmaz siparişi iptal edin.

Halihazırda olan kum japon balıklarına uygun. Ağızlarında çevirip tükürüyorlar.

İkisi de erkekse bir zaman sonra alfa olma isteği sebebi ile bir çatışma yaşanma olasılığı var. Deri üstü kızarıklıklar sorun değil o her daim olur, ağır deri yırtılması uzuv kaybı ayırma sebebidir.

• Beğen
O markayı bilmiyorum. Kalınlığı 0.5-1 mm aralığında olacak. Bu ölçüdeyse sorun olmaz. 0.1 mm olanı aldıysanız olmaz siparişi iptal edin.

Halihazırda olan kum japon balıklarına uygun. Ağızlarında çevirip tükürüyorlar.
Kalınlığı 0.2_0.5 mm
Olur mu ???

O da ince kaçar çok ince iyi değildir. Vitasand büyük kutuda 0.5 poşette satılanlar 0.7 mm'dir.

• Beğen
Geri