Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam gözlerini bugün açtı..

Cvp: Kaplumbağam gözlerini bugün açtı..

Suyunu 33 dereceye ayarladım terramycin göz merhemi sürmeye devam bugün gidip birde gentagut alıcam. Gözlerini elime alınca daha uzun süreli araladı bugün. Et verdim neyseki yemek yiyor 2 gündür. Gözlerini zor açtığı için yemek vermemde zor oluyor. Gözlerini yarı aralayarak görüyor yiyecekleri ve tabii kokusundan biliyor. Onun haricinde bugün dikkatimi çeken mamasını yedikten sonra suyun içinde bir süre hızlıca yüzdü kuru alanda dururken ise gözlerini açıp kafasını kaldırıp etrafa baktığını gördüm. Genellikle gözleri hep kapalıdır. Yalnız kuru alanda bazen ağzını açıp açıp kapıyor ve bunu yaparken gözlerini açıyor gözleri baya şiş durumda nefes alıp vermeye çalışıyor bu duruma çok üzülüyorum bu iki belirti haricinde akciğer enfeksiyonuna ait diğer belirtiler yok. Önceden yan durma ve hapşırma vardı ağzını açıp kapama ve gözlerde şişlik yoktu gözleri açıktı şimdi ise hapşırma ve yan durma geçti gözleri çok şişti ve ağzını açıp kapama başladı bende anlamadım... Ne yapacağımı şaşırdım o belirtiler gitti bu belirtiler başladı :(

Cvp: Kaplumbağam gözlerini bugün açtı..

Umarım iyi haberlerini alırız çookkk geçmiş olsun...

çok çok geçmiş olsun.bizi merakta bırakmayın..iyi haberlerinizi bekliyoruz^^

Geri