Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam gözünü açamıyor ve sürekli uyuyor

senakayaa17

Yeni Üye
Merhaba ben yaklaşık 2 ay once ıkı tane kaplumbaga aldım ve aldıgım petshop bana basıt ada seklındekı kaplumbaga kabını sattı o zaman gecıcı olarak almıstım yaklasık 3-4 hafta oncesine kadar bir sey yoktu fakat disi kaplumbagam bir anda kotulesmeye basladi sularini hep degistirirdim bilmedigim icin cesme suyu koyuyodum kaplumbagam 4-5 gun ust uste yemek yememeye basladi kapta oldugu icin ve su az oldugu icin isiticisi da yoktu yemek yemiyordu ve gozleri sisti kafasini ileri cikartip bogazini sisirip agzini aciyordu surekli nefes alamiyordu bir gun sonra da öldü akciger enfeksiyonubdan suphelendim simdi yaninda baktigim kaplumbaganin da gozleri sismeye ve surekli uyumaya basladi ama reaksiyonlari cok iyi ve yemini gosterince yemeye calisiyor goremese de ayrica sudan cikarttigimda agzini aciyor ve agzindan burnundan azicik su cikiyor ve uzun sure nefes almayip bi anda hizli hizli aliyor o da enfeksiyon kapmis olabilir mi? ? akvaryuma gecis yapacagim ama petshop yazin isiticiya gerek olmadigini soyledi dogru mudur? su an suya vitamin damlatiyorum ve gozleri kapandigi icin teramisin kullaniyorum kabugunda da hafif beyazliklar curume gibi ve catlama var ona da teramisin ve krem sürüyorum arada fircaliyorum tuzlu su banyosu ve papatya cayi banyosu yaptirdim daha ne yapmam gerekiyor yardimci olur musunuz? sulari 22 derece su an yeni bir kaplumbaga aldim ona da bulasmasindan korktugum icin ayri tutuyorum. dogru mudur?

Foruma hoşgeldiniz.

22 derece metabolizmanın yavaşlama noktasıdır. Suları 28 ısıtma lambası ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Bir an önce akvaryuma geçin. Akvaryumu ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre alacaksınız.

Hayvanın başı dışarıda iken önden ve üstten tam boy resimlerini çekip atın. Mantar var mı bakayım. Mantar olasılığına karşı ayrı dursunlar.

Eczaneden gentagut göz damlası alın sabah akşam 45 derece açıyla tutup ağzına 2 damla damlatın ayrıca 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın.

g
Foruma hoşgeldiniz.

22 derece metabolizmanın yavaşlama noktasıdır. Suları 28 ısıtma lambası ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

Bir an önce akvaryuma geçin. Akvaryumu ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre alacaksınız.

Hayvanın başı dışarıda iken önden ve üstten tam boy resimlerini çekip atın. Mantar var mı bakayım. Mantar olasılığına karşı ayrı dursunlar.

Eczaneden gentagut göz damlası alın sabah akşam 45 derece açıyla tutup ağzına 2 damla damlatın ayrıca 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın.
çok teşekkürler her gün düzenli teramisin kullanıyorum gözleri kapalı olduğundan dolayı çok yüzmüyor. Sularını 32 dereceye mi ayarlayacağım?

Ekli dosyalar

• 0F0C74D9-0798-43AB-89DB-681D0C69AC02.jpeg
    0F0C74D9-0798-43AB-89DB-681D0C69AC02.jpeg
    971.8 KB · Görüntüleme: 9
  • 652509E5-F544-4B22-99ED-0047E7353A39.jpeg
    652509E5-F544-4B22-99ED-0047E7353A39.jpeg
    901.7 KB · Görüntüleme: 9
Teramisini bırakın gentagut ile devam edin.

Su 28 derece olacak.
çok teşekkür ederim ayrıca bir sorum daha olacak kaplumbağam sudan çıktığında sanki su altında nefes alamamış gibi ağzını hafif açıp ağzından su çıkartıyor burnundan da geliyor biraz tık tık ses çıkıyor az önce diğerinde de aynı şey oldu gentagut bunda da işe yarar mı? Bir de mantar gibi bir sorun var mı? 1-2 güne akvaryuma geçireceğim teşekkürler

Burnunda birşey olduğunda ağzından su alıp burnundan fışkırtarak atmaya çalışır.

Ağzına yani damağına yem yapışmışsa ağzına su alıp çalkalar ve temizlemeye çalışır. İlaç içinde aynı şeyi yapıyor onun için ağıza damlatma yollu ilaç uygulaması sonrası kuru yerde birkaç dakika tutmak gerekiyor.

Tak tak gibi gagasını birbirine vuruyorsa bu iletişim kurma ve ilgi çekme amaçlı çıkardığı ses.

Mantar yok göbekbağı izi yavaş yavaş kapanıyor.

Burnunda birşey olduğunda ağzından su alıp burnundan fışkırtarak atmaya çalışır.

Ağzına yani damağına yem yapışmışsa ağzına su alıp çalkalar ve temizlemeye çalışır. İlaç içinde aynı şeyi yapıyor onun için ağıza damlatma yollu ilaç uygulaması sonrası kuru yerde birkaç dakika tutmak gerekiyor.

Tak tak gibi gagasını birbirine vuruyorsa bu iletişim kurma ve ilgi çekme amaçlı çıkardığı ses.

Mantar yok göbekbağı izi yavaş yavaş kapanıyor.
çok teşekkürler ❤️

Geri