Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hareket etmiyor

RE: Acil Yardım ve bilgi !!!

diğer kaplumbağam 8 yaşında ve hala fıkır fıkır hareketliyken 2 aylık şukufe mikrop kaptı yapa hastalandı sanırım ama ters olarak kalması sanırım son darbe oldu )=

Benim kaplumbagam cok durgun. Cok az haraket ediyor daha 3-4 aylik. Minik bir akvaryumda 3 kardesiyle beraber mor bir isikla yasiyor. Hasta olabilir mi? Yemek yemiyor ve cok az haraket ediyor. Suya koydugumda batiyor ve cirpinarak sonra birden yukari dogru yuzuyor gozleri yarim acik. YARDIM EDINNNN!!!!

Ve burnunda sari sumuk gibi bisey var?

Cvp: Kaplumbağam hareket etmiyor

lara ısıtıcı ampulün ve su ısıtıcın var mı ? hayvan üşütmüş akciğer enfeksiyonuna geçiş yapmış. vitamin olarak ne var elinde ?

Veteriner kontrolüde gerekir.

O lamba ile olmaz. Isı sağlamaz o. Soft 40-60 w güçte ampul gerekir. Bu lamba olmadan tedavi edilemez. Daha doğrusu sonuç alınamaz.

Tabiki kendisi ilacı verir yada isim verip eczaneden aldırır.

bunun yanında bulabilirsen sera reptilin vitamin alacaksın. ayrıca veterinerin verdiği yada önerdiği ilaçta tabiki. vitamin bu
mailto:/urun_detay.aspx?kat=155&urn=4491

su ısıtıcısı ve ısıtma ampulünü bir an önce al. bu şekilde devam edersen diğerlerini de riske sokacaksın.

Geri