Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam hasta mı?

Tülin Y

Yeni Üye
Kaplumbağalarımı yeni aldım. 10 gün oldu, ikisi de gayet sağlıklıydı. Bugün biri kaka yapıyor veya kusuyor anlayamadım akvaryumda birşey var. Sizce hasta mı oldular?

Hoşgeldiniz Foruma.. Biraz daha anlsyırsanız yada fotoğraf koyarsanız daha iyi yorum yapılır.. Bakım şartlarınız nasıl?

Kullanılan yemler neler?
Günlük verilen yem miktarı ne kadar?
Hazır yem dışında ürün verildi mi?
Su ısısı kaç derece?
Kuru alan ısısı kaç derece?
Akvaryumda filtre var mı yada temizlik durumu nedir?
Su düzenleyici yada mavi damla kullanımı oldu mu?
Canlı bitki yada kök kullanımı var mı?

Cvp: kaplumbağam hasta mı?

ve yemlerin son kullanma tarihi nedir ?

Bu konuyu okumanizi siddetle tavsiye ediyorum
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html
Bakim sartlari hakkinda bir bilgi bir fotograf olursa cok daha net konusacagiz

Yemlerin son kullanma tarihine dikkat ettim. Biri tetra reptomin yemini yiyor, diğeri onu yemedi turtle stick verdim onu yiyor, ayrıca reptivit vitaminleri var. Daha küçükler o yüzden hazır yem dışında birşey vermeye korkuyorum. Su sıcaklığı 25 derece. Mavi damla kullanmıyorum, kullanmam gerekir mi? Sabah 3 kere görmüştüm o kaka benzeri şeyden ama sabahtan beri bir daha görmedim. Hasta olmuş olabilir mi? Bir de birinin kabuğunda beyaz lekeler vardı aldığımda araştırdığım kadarıyla mantarmış onu da tuzlu suyla fırçalıyorum.

suyun sıcaklığını 28 dereceye çıkar. kuru alan ve lamban var mı ? kusma ahlinde genelde yüzeyde kalır dışkı dibe oturur. yem olarak sera raffy p ve raffy I'da al. hayvanların bu zamanda proteine ihtiyacı daha çoktur.

donanımların neler bu konuda bir bilgi ve kaplumbağalarında resimleri iyi olur. o beyazlığa bakalım. gerçekten mantar mı yoksa kireç kalıntısı mı hayvanı sudan çıkarıp boş yere üşütme. gerekli uygulamaları durumuna göre açıklarız.

Peki yemi ne kadar vermeliyim? Kafası büyüklüğünde veriyorum ama doymuyor gibiler yem verirken saldıracaklar neredeyse :)

Gunde iki ogun olarak toplam kafasi kadar vermelisiniz bu canlilar kis uykusu icin besin depolama egilimdedir oyuzden dahasini isteyeceklerdir herzaman
Saglikli kapluslar :)

Geri