Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hasta mı ?

En kısa zamanda evine kavuşması dileğiyle. Sağlıklı büyür inşallah.

Cvp: Kaplumbağam hasta mı ?

peki sağolun inş en yakın zamanda toparlıcam annem taş getirdi bakalım olcak mı :D

Tetra reptomin . bütün atıyorum ondan yemiyo olmasın ? yavru daha

Rahatlıkla o yemi yerler. Hatta tırnaklarıyla tırtıklayarak yemesi tırmak gelişimi içinde iyidir. Zamanla alışır.

Konusu açılmışken açmıyım dedim. Tetra reptomin normal olarak sera raffy p lere göre biraz büyük sanırım?

Emre abi bilgin varmı bilmiyorum ama reptomin pro baby almayı düşünüyorum bizim canavarlara ek ana yem olarak. İçinde c vitamini de varmış. Malum hastalandık ekstra c vitamini direnç sağlar. Tavsiye edermisin yoksa direk reptomin mi alayım reptomin pro baby yerine?

Bu arada gammarus alcak arkadaşlar tetranın gamarusunu alsınlar protein oranı %40 küsürlerde. Keza ana yem olarakta protein oranı %44 lerde.

Jbl gamarus kullanıyorum ve protein oranı %33..

Normal reptomin olur, bir sakıncası yok. Tabi yavrular için baby alabilirsin. Bende o da var, güzelce tüketiyorlar. Ancak reptominin büyüğünden de yemesi zor olur diye çekinme. Yemle biraz uğraşması iyidir. Tırnakları kuvvetlenir.

JBL pro baby de güzel bir gammarus yem. Özellikle yavrular için. Bence ana yem reptomin baby, ek yem jbl pro baby olabilir. Pro baby protein oranını hatırlamıyorum, evde bakabilirim.

Reptomin büyük de olsa kırarak veririm ama genel olarak pro baby ve normalininde proteini piyasadaki ana yemlerden kallteli. Birde pro baby ufak olmasının yanında c vitamini varmış. Onu alayım dıyorum.

Gammarusuda tercihim büyüme cagında tetra olcak. Protein oranı %40 larda aklınızda olsun. Bundan sonraki en yuksek protein sera royal :)

Pro baby ile reptomin baby yemlerini karıştırma da.

jbl ye bakmadım tetra pro baby den bahsediyorum :) jbl pro baby de ek olarak ne var bilmiyorum ama normal gamarusla karışık yem sanırım. ürün icerikleri yazmıyoor

jbl pro baby nin iceriğinde sırf vitaminler yazıyor protein vs yazmıyor bu arada.

JBL pro baby karışık yem değil. Daha ufak gammaruslardan oluşuyor. Vitamin takviyeli güzel bir ek yem. Tetranınkinin adı pro baby değil, Tera reptomin baby olarka geçiyor.

Geri