Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam hasta olabilir mi?

Ben kapluşların kış uykusundan sonra kabız olduklarını okumuştum uzun süre yemek yememekte kabız olmalarına neden oluyormuş bağırsaklar çalışmadığı içim

Cvp: kaplumbağam hasta olabilir mi?

kış uykusunun ardında dediğin gibi bir durum oluşuyor o doğru. buradaki kaplumbağa 5 gün civarı aç kalmış. tabi arada kendi dışkısını da yemiştir. bu sürede geçirdiği yalnızlık psikolojisi ve üşüme ihtimali söz konusu ama yem yemiş bu iyi yönde seyrettiğine işaret.

estağurullah. :smile: biraz bilgi, biraz deneyim ve önceden beslemiş olduğum çeşitli hayvanlarda gözlemlediklerim diyelim. belgeselleri de göz ardı etmeyim. benim bilmediğim bazı konularda oluyor.

Arkadaşlar sağalun.Dediğiniz talitmatları yaptım.Şimdi o yemleri hapur hupur azına atan kaplumbağama geri kavuştum.:133:

Sera reptilin vitamin aldım.Onu kaplumbağamın yemine damlattım.Şimdi iştahla yemek yiyebiliyor.

İyileşmesine sevindim inşallah bidaha hasta olmazlar. : )

Sanırım 1 adet kapluşun olmaz diyim. : )

Yok zaten benim 1 adet kaplumbağam vardı.Eskiden iki taneydi ama diğeri akciğer enfeksiyonundan vefat etti:59:.

Yem çeşitlerinide Cem' in önerdiği şekilde yaptınız mı tamamdır.

toparladığına sevindim. iştahı iyi olduğu sürece sıkıntısı olmaz. yine de dikkat et. geçmiş olsun.

Geri