Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hasta

Esra53

Yeni Üye
Kaplumbağamı yeni aldık sayılır o yüzden henüz tam ortamını oluşturamadık aldığımız yerden verilen kapta duruyor 1 haftadır yemek yemiyor yemleri olduğu gibi duruyor ve suyunuda kirletmiyor muhtemelen dışkılamıyor hareketleri yavaşladı bir iki gündür gözlerinide pek açmıyor sebebi ne olabilir

Kaplumbağamı yeni aldık sayılır o yüzden henüz tam ortamını oluşturamadık aldığımız yerden verilen kapta duruyor 1 haftadır yemek yemiyor yemleri olduğu gibi duruyor ve suyunuda kirletmiyor muhtemelen dışkılamıyor hareketleri yavaşladı bir iki gündür gözlerinide pek açmıyor sebebi ne olabilir
hayvan üşüyor ekipmanları olmadığı için hasta oluyor.
bir an önce tamamlayın her şeyini.
neler alacağınızı biliyor musunuz?
hayvanın kabuk boyu kaç cm
fotoğraf atar mısınız üst bağasını vs.
bu şekilde daha iyi yardımcı olurlar
yem olarak ne veriyorsunuz
fotoğrafını atarsanız sevinirim
ses çıkarıyor mu hayvan?

Foruma hoşgeldiniz.

Bir an önce akvaryumlu ekipmanlı sisteme geçmeniz lazım. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider. Su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre olacak.

Isıtma lambasını bir an önce alın. Hayvan canlasın. Bu konuda bilgi verdim.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam ağzına ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Gözleri sağlam mı? Şişlik, kir, beyaz kalıntılar var mı?

Birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Kaplumbağa bakmanın detaylarını yeni öğreniyorum ivedi şekilde eksikleri tamamyalacağım verdiğiniz bilgiler için twşekkür ederim
Bir kez kabını temizlemek için elime aldığımda bağırdığınıy duydum
Kullandığım yemin resminide yükledim
IMG_2973.jpeg
IMG_2969.jpeg

IMG_2967.jpeg
IMG_2968.jpeg
IMG_2972.jpeg

Foruma hoşgeldiniz.

Bir an önce akvaryumlu ekipmanlı sisteme geçmeniz lazım. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider. Su ısıtıcı, ısıtma lambası, kuru alan ve filtre olacak.

Isıtma lambasını bir an önce alın. Hayvan canlasın. Bu konuda bilgi verdim.

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam ağzına ikişer damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Gözleri sağlam mı? Şişlik, kir, beyaz kalıntılar var mı?

Birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.
Kaplumbağa bakmanın detaylarını yeni öğreniyorum ivedi şekilde eksikleri tamamyalacağım verdiğiniz bilgiler için twşekkür ederim
Bir kez kabını temizlemek için elime aldığımda bağırdığınıy duydum
Kullandığım yemin resminide yükledim

Hayvanın gözlerinde yoğun iltihap var bunlar temizlendiğinde yemi görüp yiyecektir. Hayvan göremediği için tedirgin.

Yem olarak tropical axolotl yemi ve sera, tetra, dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Stick yemi sabah gammarusu akşamları verin.

Sistemi bir an önce kurun sonbahara yaklaştık.

Hayvanın gözlerinde yoğun iltihap var bunlar temizlendiğinde yemi görüp yiyecektir. Hayvan göremediği için tedirgin.

Yem olarak tropical axolotl yemi ve sera, tetra, dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Stick yemi sabah gammarusu akşamları verin.

Sistemi bir an önce kurun sonbahara yaklaştık.
Tekrar çok teşekkür ederim umarım kaplumbağam iyi olur

Geri