Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hastalandı

Handesss

Yeni Üye
Merhabalar, 2 adet kaplumbağam var birisi geçenlerde kayboldu 2 gün sonrasın da bulabildim bulduğumda boynunda şişlik oluşmuş sebebi nedir acaba ?
Diğer bir kaplumbağamda ise bugün kabuğunda beyaz lekeler gördüm nasıl geçebilir ?
IMG_6048.jpeg

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 15
Foruma hoşgeldiniz.

Öncelikle o kaptan kurtulup en az 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük akvaryum alırsanız o kadar uzun süre gider. Ayrıca kuru alan, su ısıtıcı, ısıtma lambası ve filtre de alacaksınız.

Isıtma lambasını hemen temin edin diğerleri akvaryumun ölçüsüne göre alınacak. Bu konuda bilgi verdim.

Kuru alan örnekleri;

O kaptaki bütün taş çakıl ne varsa çıkarın. Renkli taşlar salınım yapar ve kir biriktirir.

Kabuktaki kireç kalıntısı sorun değil.

Diğerine gelirsek hayvan ya düşerken yada kapı altı gibi dar bir yere kendini sıkıştırdığı için o bölgede ödem oluşmuş.

Başını rahatça sağa sola oynatabiliyor mu?

Yem yerken bir sıkıntısı var mı? Zorlanma, yutkunamama gibi.

Özellikle sudayken boynunu tam açacaktır o vakit bir tane daha resim çekin.

Kabı kalorifere yakın koyun. Daha derince birşey varsa o daha iyi olur. Hayvan yine kaçacaktır. Yeterince kaçış boşluğu yok.

Merhaba kulak enfeksyonu olmus, turtle ear abscess olarak aratırsanız google da cıkar. Muhtemelen antibiyotik tedavisi olması gerekir. Bu mevsimde bu kapta uzun süre yaşayamaz. Bir hayvan sahiplenirken yada satın alırken bilincli bir insan olarak lütfen yaşama koşullarını araştırın

Geri