Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hiç birşey yemiyor ve hareket etmiyor

sarp2001

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Doğum günümde arkadaşım bana 2 tane kaplumbağa hediye etti. Yem ve fanus verdi. Akvaryum alcaktım ama bana full seti biraz pahalı geldi. O yüzden öyle duruyorlardı. 1 kaplumbağa çok harketli diğer kaplumbağa hareketsizdi. Ama ikiside yemek için birbirinin üstüne altlıyordu :). Sonra bir gün baktım biri öyle sağda solda geziniyor diğeri öyle fağnsun ortasında uyuyor biraz endişelendim. 2 gün geçti yere koyum gözleri kapalı hareket koyuyor. Hareketli kaplumbağa diğerinin süreli üstüne çıkıyordu. Şimdi yem koyuyorum yemiyor. 2 sini ayırdım. Akvaryumunda gözlei kapalı hareket ediyor ama çok fazla uyuyor(yani öyle düşünüyorum). Ömesinden korkuyorum. Çabuk yardım edebilriseniz sevinirim :).:smile:

Cvp: Kaplumbağam hiç birşey yemiyor ve hareket etmiyor(çabuk olursanız sevinirim)

hayvanın gözlerinde şişlik veya kabukta yumuşama var mı ?

RE: Kaplumbağam hiç birşey yemiyor ve hareket etmiyor(çabuk olursanız sevinirim)

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakiminda-temel-bilgiler.html

Sistem burada bahsettiğim gibi olmadımı hastalık ve ölüm sonucu kaçınılmaz. Öncelik kesinlikle ısı. Su ısısını 29 kuru alan ısısını 33 yapın. Yem yemediği için ağzına vitamin sıkın. Hayvanın metabolizması yavaşlamış. Isıya bağlı bir durum. Rüzgarda kalmasın. Su değişimlerinde ısı farklılığı olmasın.
Geçmiş olsun. Sistemi kurmazsanız tedavi dahi olamaz.

Cvp: Kaplumbağam hiç birşey yemiyor ve hareket etmiyor(çabuk olursanız sevinirim)

Hayvan hediye edilir miymiş yahu ! Yazık.

Geri