Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hiç kıpırdamıyor:(

Tospiş

Yeni Üye
Merhaba,Kaplumbağam suda hiç hareket emiyordu karaya aldım hiç kıpırdamıyor ve birkaç saat geçti hala hiç tepki yok acaba kış uykusundamı yoksa öldümü?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 23
Hayvanı kuru yere alın. Gözlerini hafifçe aralamaya çalışın eğer yarım saat içinde kapanma yoksa,
Arka bacak boşluğunda inme kalkma yoksa,
Havaya kaldırdığınızda kafa , kollar ve bacaklar sarkıyorsa,
Deri çekilip vücutta sertleşme oluşursa ölmüştür.
Emin olamazsanız ertesi güne kadar bekletin deri çekilirse ve göz çukurları belirginleşirse ölmüştür.

• Beğen
Tepkiler: cem
30 saat geçti bugünkü durumu bu elime alamıyorum gakat gözlerinde çekilme varmı bilemedim foto attım. 10 gündür kuru alandan inmiyor yem yemiyor ve gözlerini çok az açıyordu

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    869.4 KB · Görüntüleme: 26
Resmini peçete üstünde daha net çekin. Hiçbir hareket belirtisi yok ise ölmüştür. Bir günde peçete üstünde bekletin kıpırdamıyorsa ölmüştür.

Evet kaybettik ne yazıkki, hiçbir petshopta kaplumbağa için ekipman yok çok yazık, internetten sipariş verdim ama ekipmanlar akvaryum gelene kadar kaybettim kapluşu, veterinerler de anlamıyoruz diye bakmadılar. Ve hatta eczane gentagutu doktor yazmadan veremem dedi ve yanındaki kişide ben kaplumbağadan hastalık kaptım 3 ay iyileşemedim atın gitsin onu dedi. Çok yazık oldu gerçekten gözümün önünde eridi gitti göz göre göre:(

Evet kaybettik ne yazıkki, hiçbir petshopta kaplumbağa için ekipman yok çok yazık, internetten sipariş verdim ama ekipmanlar akvaryum gelene kadar kaybettim kapluşu, veterinerler de anlamıyoruz diye bakmadılar. Ve hatta eczane gentagutu doktor yazmadan veremem dedi ve yanındaki kişide ben kaplumbağadan hastalık kaptım 3 ay iyileşemedim atın gitsin onu dedi. Çok yazık oldu gerçekten gözümün önünde eridi gitti göz göre göre:(
Eğer hassasiyeti varsa kaplumbağa beslemeseydi o da atın nedir nereye atacağız çöpe mi. Genta reçetesiz alınıyor eczaneden keşke başka bir eczaneye gitseydiniz.

Genta göz damlası reçetesiz satılır.

Kaplumbağadan bulaşacak tek şey salmonelladır. Oda 3-5 günde iyileşir. Sallamış.

Başınız sağolsun.

Eğer hassasiyeti varsa kaplumbağa beslemeseydi o da atın nedir nereye atacağız çöpe mi. Genta reçetesiz alınıyor eczaneden keşke başka bir eczaneye gitseydiniz.
Sey olabilir, ücretli satılıyordur(20tl flan) ücretsiz olması için doktorun yazması gerekiyordur. Canını sıkma, herkes bilgiye bi tıkla ulaşıyor istediğinde, sadece fotoyu aratarak bile yabancı kaynaklarda bulabiliyorsun sayfayı Türkce cevir dersin eğer ingilizce bilmiyorsan. Zaten kaplumbagnın ömrü boyunca nekadar emek ve para harcanacagını bilse bicok insan almaz bu tüm canlılar için gecerli buna da bilincli olmak deniyor.

Geri