Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam iştahsız ve hareketsiz

Dediğin göze pazartesiye kadar damlat. Cumartesi ve pazar günleri iki öğünün ilk yemlerine bir damla genta damlatıp verirsin. Yem olarak neler vardı ?

Jbl ProBaby veriyorum. Akvaryumu aldığım yer bir kovanın içerisinde kurumuş karides verdi (ek yem olarak). Hasta olan kaplumbağam, hasta olmadan önce ondan da veriyordum ara sıra ama 2 haftadır ikisine de ondan vermiyorum. 1,5 ay önce bu kaplumbağaları ilk aldığım yerde Rotifish Premium Fish Food diye bir yem satmıştı. Hem bir arkadaşım çok dandik bir yem dedi, hem de sizin burada önerdikleriniz başka olunca, bu yemden sadece bir hafta verdim. Sonra hep Jbl yediler.
Ayrıca benim hasta olan yavrucuk, eğer orta veya büyük boy yem verirsem, koparmakta zorluk çekebiliyor. O yüzden genelde ufak yemleri seçip veriyorum ona. Büyük yemi tutup yiyene kadar, öbürü gelip ağzından kapıyor eşşek sıpası :)

Açıkta satılan ürünleri alma. Bunlar bayat veya parazit yumurtası taşıyor olabilir.

Jbl gammarustur. Bunun yanına sera raffy P al. Tarihi 2018 sonu 2019 olabilir. Bunu hasta olana ikiye kırıp ver diğerine tek parça at. Kırmızı olanları seçip haftada iki öğün vereceksin. Hasta olana 4 öğün ver. Bu iştah açıp kırgınlığı alır.

Roti alt düzeyde yem haftada bir iki verip bitir. İlacı bu yeme damlatıp ver. Raffy P alırsan ona. Gammarusta olmaz.

Jbl yemine ilacı damlatmayayım mı yani, doğru mu anladım?
Raffy P alacağım. ✔

Gammarus ilacı emmez. Suya değince olanda gider. Stick yem olacak.

Exo Terra Glow Light aplik ve Exo Terra Infrared Basking Spot 50 W ampul ışığı 12 saatten fazla açık tutarsam ne olur? En fazla kaç saat açık olabilir? Bir de bir kaç gün evden uzaklaşmak istesem, kaç gün ışıksız kalabilirler? (normalde elbette ışıksız yaşarlar ama onları zorlamadan yaşatmak istiyorum).
Serra P bugün geldi, bu akşamdan itibaren destek olarak vereceğim. Ancak hasta olanın iştahı yerine geldi sayılır da, halsizlik devam. Bakalım, bu destek vitaminle toparlar umarım.

Hayvan ışık altında uyumaz. 14 saate kadar çıkabilirsin. Sabah 6 akşam 8 arası. Lambalar için zamanlayıcı al. Kendi yanar kendi söner. Kuru alan 32 derece ısıda olacak gibi ayarlamayı unutma aşırı sıcak olursa hayvan mayışıp kalır. Su kaybından gider.

Sera raffy P ana yemdir. Sadece kırmızı olan mineral yemi ayırıp haftada bir iki öğünde veya haftanın uzak günlerinin birer öğününde verirsin.

Hayvanda halsizlik devam ediyorsa yine her öğünde bir stick yeme bir damla gentayı damlatıp ver.

Geri