Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam kendini zorluyor

Yasemin_Karakuş

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamın dışkı sorunu yok ama dışkı yapar gibi kendini çok sıkıyor zorluyor ayaklarından ve kuyruğundan anlıyorum sebebi nedir acaba? kabuk boyu 15/16 cm

Kaplumbağamın dışkı sorunu yok ama dışkı yapar gibi kendini çok sıkıyor zorluyor ayaklarından ve kuyruğundan anlıyorum sebebi nedir acaba? kabuk boyu 15/16 cm
Dışkı sorunu olmadığını nasıl anladınız. Kaç günde bir dışkı yapıyor. Günde kaç öğün veriyorsunuz

Zorlanırken başını ileri atıyor mu?

Atıyorsa ağzını açarak mı yapıyor kapalı vaziyette mi?

Kabuk boyu ne kadardı?

Bunu sadece suda tabandayken mi su ortasında mı yoksa kuru alanda mı yapıyor?

Dışkı sertliği nasıl? Sulu yada sert mi? Normal boyutunda mı yapıyor ufak parçalar halinde mi?

Herhangi bir zaman aralığında mı yapıyor? Sabah, yemlemeden sonraki birkaç saat gibi.

Hayır başını oynatmıyor. Karada ve suda arka ayaklarını birleştirip güç alıp sanki kendini sıkıyor kuyruğu oynuyor. Dışkısı genelde sulu bi şekilde bazen normal bazen ufak ben dışkıdan olduğunu düşünmüyorum rahatça yapıyor sürekli. Bu hareketi de gün içinde yapıyor sık sık. Kabuk boyu 16 cm.

Zorlanırken başını ileri atıyor mu?

Atıyorsa ağzını açarak mı yapıyor kapalı vaziyette mi?

Kabuk boyu ne kadardı?

Bunu sadece suda tabandayken mi su ortasında mı yoksa kuru alanda mı yapıyor?

Dışkı sertliği nasıl? Sulu yada sert mi? Normal boyutunda mı yapıyor ufak parçalar halinde mi?

Herhangi bir zaman aralığında mı yapıyor? Sabah, yemlemeden sonraki birkaç saat gibi.
Acaba kabuk boyu boş yumurta atamaya müsait mi ona göre ortam hazırlayayım çünkü elime aldığımda iki ayağıyla avcuma bastırıp kendini öne atıyor önceden bu hareketleri yapmıyordu

Hayvan geriniyor. Kuru alanda fazla kaldığında ısı derisini gerer. Kaslar su kaybında çekilir. Hayvan kendini rahatlatmak için gerinme hareketi yapar.

Yumurtlamada yumurta baskı yapar ayaklarını arkaya uzatamaz. Bir sorun yok.

Uykuya bağlı esnediğinde başını ileri atıp ağzını açarken çaprazlama ön ve arka ayaklarının birini ileri doğru uzatır.

Geri