Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Ölecek!

Cvp: RE: Kaplumbağam Ölecek!

berrakerkin' Alıntı:
Buyuk olan goturup sizin gibi birakmistir Orda buyudugune nerden kanaat getirdiniz?
Orada kaç tane kaplumbağa yaşıyor, sürekli olarak bu boylarda getiren olduğunu sanmıyorum ve bir akvaryum ortamında büyüyen kaplumbağa bu kadar büyüyemez büyüse bile çoğunlukla o kişi vermez özel durumu yoksa. Olsa da çok çok azdır hele tek bir il için durum daha düşük. 

Hadi diyelim bunu yaptılar, sürekli olarak kaplumbağa ölülerini toplayıp milletten aldıklarını mı koyacaklar? Ve o kaplumbağaların hepsi çok hareketli , kıpır kıpırlar, çok iyi yüzüyorlar sürekli. Ve sırtında beyazlık olan (büyüme evresi olan beyazlama değil klor veya mantar) hiç bir tane görmedim sadece kabuk değiştiren kaplumbağaları gördüm. Ve bunların hepsi bu şekilde kaplumbağaları yarım saat izledim, 2 tarafı ayrı olarak 1 saat. Ve hareketsiz bir tane bile kaplumbağa görmedim. Ve eminim orada çok çok daha mutlu olacaklar, alan daha büyük, sürekli güneş görüyorlar ve hemen hemen her şeyleri doğal.

Şimdi düşün, 100-200-300 L veya daha küçük akvaryumda hatta fanusta mı daha mutlu mu olur yoksa büsbüyük dere benzeri sürekli güneş düşen ve doğal ortamlarını mükemmel taklit eden bir yerde mi daha mutlu olurlar?

Geri