Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Ölecek!

Cvp: RE: Kaplumbağam Ölecek!

Masters' Alıntı:
Tost' Alıntı:
Kardeşim, bir hayvana o hayvanın ömrü boyu bakacaksan sahip çıkmalısın. "Biraz büyüsün sonra veririm" gibi düşüncelerle hayvan bakılmaz. Ayrıca bu canlılar seni eğlendirmek için yaratılan soytarılar değil. Hepsinin bir amacı, işlevi var. Eğer doğal alanlarından zorla koparma ve eve hapsetme sorumluluğunu alıyorsak bunu en iyi şekilde yapmamız lazım. 

Bence sen hepsini doğal yaşam parkına ver. Çünkü başka bir konuda da akvaryumdan hamster evi olur mu diye sormuşsun. Bunlar oyuncak değil "can"... 

Bir de bu yönden düşün bence...
O düşüncelerle asla almamıştım bu hayvanları ve büyük küçüğü ısırmasaydı vermeyi de düşünmeyecektim. O konuyu da kaplumbağaları vereceğim için açtım çünkü artık bakamıyorum ve oyuncak olarak ta asla görmedim. Üstelik bu hayvanlara özel olarak para biriktirerek tüm masraflarını ben karşıladım. Fakat daha fazla bakamıyorum çünkü param yetmiyor ve taa eylül-ocak sırasına kadar da para bulma imkanım yok bu süre zarfında ortanca ve küçüğün telef olmaması içinde hepsini vermek istiyorum.  Çünkü küçüğe bakacak alanım kalmadı ortanca küçüğü , büyükte ortanca ve küçüğü ısırıyor, yeni akvaryum alamıyorum. Ortanca gitgide büyüyor yakında bulunduğu yer ona küçük gelmeye başlayacak o zaman iyice her şey sıkıntı olacak. Ve ben bu hayvanları alıp akvaryumda uygun alana yerleştirmeseydim ölmüş olacaklardı hepsi şuanda. Aldığım pet shop'u görseydiniz ne kadar berbat bir yer.
Şöyle tarif edeyim, Küçücük bir leğen, azıcık ve sapsarı (hatta simsiyahtı) su ve içinde en az 200 tane hayvan. Hayvanlar üst üste koyulmuştu.

ve su olarak japon balıklarının sap sarı akvaryumundan alıp bir pet şişeye koymuştu :(

İşte bu sana güzel bir ders olur umarım. Bir canlının sorumluluğunu almak çok büyük bir iştir. Bir hayvan sahiplenirken onu ömrünün sonuna kadar bakacakmış gibi almalısın... :/

Tost' Alıntı:
Masters' Alıntı:
O düşüncelerle asla almamıştım bu hayvanları ve büyük küçüğü ısırmasaydı vermeyi de düşünmeyecektim. O konuyu da kaplumbağaları vereceğim için açtım çünkü artık bakamıyorum ve oyuncak olarak ta asla görmedim. Üstelik bu hayvanlara özel olarak para biriktirerek tüm masraflarını ben karşıladım. Fakat daha fazla bakamıyorum çünkü param yetmiyor ve taa eylül-ocak sırasına kadar da para bulma imkanım yok bu süre zarfında ortanca ve küçüğün telef olmaması içinde hepsini vermek istiyorum.  Çünkü küçüğe bakacak alanım kalmadı ortanca küçüğü , büyükte ortanca ve küçüğü ısırıyor, yeni akvaryum alamıyorum. Ortanca gitgide büyüyor yakında bulunduğu yer ona küçük gelmeye başlayacak o zaman iyice her şey sıkıntı olacak. Ve ben bu hayvanları alıp akvaryumda uygun alana yerleştirmeseydim ölmüş olacaklardı hepsi şuanda. Aldığım pet shop'u görseydiniz ne kadar berbat bir yer.
Şöyle tarif edeyim, Küçücük bir leğen, azıcık ve sapsarı (hatta simsiyahtı) su ve içinde en az 200 tane hayvan. Hayvanlar üst üste koyulmuştu.

ve su olarak japon balıklarının sap sarı akvaryumundan alıp bir pet şişeye koymuştu :(

İşte bu sana güzel bir ders olur umarım. Bir canlının sorumluluğunu almak çok büyük bir iştir. Bir hayvan sahiplenirken onu ömrünün sonuna kadar bakacakmış gibi almalısın... :/

zaten o amaçla almıştım, hatta bu sitede onlarca konu açtım uzun süre vermeyi düşünmedim, yeni akvaryum alamayacağım için küçükleri aldığımda bir kısmını ayırdım deliklerle , onlara yeni kuru alan , yeni lamba vs. her şeyi ayarladım. Ve küçük büyüseydi şuanda sıkıntı da olmayacaktı aynı yerden aynı boyda almıştım. Bakımımın kötü olduğunu da düşünmüyorum çünkü ortancayla küçük aynı yerde yaşadı ve ortanca büyüdü, küçük büyümedi ve küçüğü özellikle yem verirken akvaryumun içinde ortanca kapmasın diye özel olarak ayırarak besledim. Ve Ortanca ısırınca küçüğü büyüğün yanına koydum 1 hafta sonrada küçüğü birden ısırdı ve resimdeki hale geldi. Ortancada sürekli büyüyor aynı şekilde büyükte iyice sıkıntı çıkacak bende hepsini veriyim diye düşündüm bir tek ortanca da hala kararsızım ama yazın 2 gün aç kalacağı için (yazlığa gidiyoruz ve akvaryum büyük olduğu için taşınamıyor) vereceğim büyük ihtimal :)

Kadin degil,Bora ismi ancak farkli isimle de gelebilir Bu sitede cep telefonlarindan birini vermisti.

Vallahi buyuk,ortanca,kucuk derken iyice kafam karisti.Anladigim kadariyla, ikiserli bir arada olma opsiyonu yok Yani hepsi, digerini isiriyor.

Sadece kucuk olanin durumu ozel, ona bir sure bakin veya gercekten tedavi edecegine inandiginiz biri varsa,sahiplendirin.

Uye oldugunuz grubun moderatorune, o kisiyi danisabilirsiniz.

Diğerlerini ortama bakarak hayvanat bahçesine verebilirsin ama küçük dursun. İyi bakabilecek biri olursa sahiplendirirsin. Petshopa versen çöpe atılır. Hayvanat bahçesine versen diğer hayvanlar öldürür. Hayvan artık özürlü hale geldi. Bilerek sahiplenen biri olmadıkça bakacaksın.

cem' Alıntı:
Diğerlerini ortama bakarak hayvanat bahçesine verebilirsin ama küçük dursun. İyi bakabilecek biri olursa sahiplendirirsin. Petshopa versen çöpe atılır. Hayvanat bahçesine versen diğer hayvanlar öldürür. Hayvan artık özürlü hale geldi. Bilerek sahiplenen biri olmadıkça bakacaksın.

Hayvanı şimdilik diğerlerini gönderene kadar küçük bir cam kapta besliyorum ama kap gerçekten küçük, ölüm fanuslarından bile ::( başka bir şey bulamadım şimdilik. Pazar gününe kadar dayanır mı? Güneşin altında tutuyorum full.

Doğrudan güneşte olmasın su aşırı ısınır. Gece soğur. Suyun mümkün olduğunca sabit ısıda olduğu bir yerde durması iyi olur.

cem' Alıntı:
Doğrudan güneşte olmasın su aşırı ısınır. Gece soğur. Suyun mümkün olduğunca sabit ısıda olduğu bir yerde durması iyi olur.

Küçük için sahiplenecek birini buldum. Yarın vereceğim :)

Face'ten mi,ilanini goremedim ben

Guvenilir mi?Baska hayvanla beraber de olmaz.Cem'in dedigi gibi,ozurlu bu artik.Ozel bakilmasi lazim

Alan kisiyi de buraya yonlendir mumkunse

berrakerkin' Alıntı:
Face'ten mi,ilanini goremedim ben

Guvenilir mi?Baska hayvanla beraber de olmaz.Cem'in dedigi gibi,ozurlu bu artik.Ozel bakilmasi lazim

Alan kisiyi de buraya yonlendir mumkunse

Hayvanın hemen hemen her şeyini anlattım, karşılaşabileceği sıkıntılar, bakımının zorluğu, ve bu durumda olduğu için 2 katı zor olduğunu, gereken ilaçları, akvaryumunun olup olmadığını, her şeyini sordum ve bana güvenilir geldi. 

Ve zaten bu hayvanı alıpta satmak için alacak biri olabileceğini zannetmiyorum. Sonuçta bu durumda hiçbir petshop veya hayvan isteyen kişi yaralı hayvanı parayla almaz. Sonuçta hayvan yavru, petshop alsa bile para vermez, alır çöpe atar. (ş*r*f*z*r)

Özel olarak ilgileneceğini, akvaryumunun olduğunu, gereken ilaçları alacağını filan her şeyi söyledi ve bana güvenilir gibi geldi :)

Cvp: Kaplumbağam Ölecek!

Bugün gitti hayvan yeni sahibine :( kadar alışmışım ki sürekli kuru alanda durmasına, büyümemesine, sürekli kuru alandan alıp suya koyup yüzmesini sağlamaya çalışmak, özel olarakyem vermeye çalışırken ortancanın çıldırması :(

İyi hayırlısı olsun hayvana.

İnşallah.

Kişinin başka kaplumbağası var mı? Foruma yönlendirin de buradan konu açıp bilgiler alsın.

Bugün kaplumbağaları verdim ve ortamlarını gördükten sonra gerçekten çok mutlu oldum. Fotoğrafta çektim gerçekten çok iyi oldu bu hayvanlar için :), Su kaplumbağalarını için 2 tane farklı çok güzel alanlar yapmışlar :) Büyük kaplumbağam aslında aralarında en küçüğü kalacak :D

mailto:/AJnD6L.png
mailto:/J2qZ2J.pngmailto:/QMvLQj.png

Birde bu alan var burası öbür yerden daha büyük, daire şeklinde büyük bir ortam ortasında da başka bir hayvan yaşıyor ayrı olarak, kenarlarında su kaplumbağaları ama insanlar gerçekten çok şerefsiz, hayvanları böle ortamlarda bile rahat bırakmıyorlar pisliklerini suya atıyorlar , üstelik her yerde de çöp var. 

mailto:/NElnrX.png
mailto:/9Lgaq5.pngmailto:/jnXg2r.png
Eğer hayvanlarınız sahiplendirmeyi veya dereye/göle atmayı planlıyorsanız sakın atmayın/sahiplendirmeyin, hayvanları doğal yaşam parkına verin emin olun sizinle yaşadığından çok çok daha iyi yaşayacak :)

Son cumlenize katilmiyorum cunku suan yaz ve dogal olarak mutlular.Kis ayini da dusunun,isitma nerde?

Fotolar yabanci gelmedi, burasi neresi?

berrakerkin' Alıntı:
Son cumlenize katilmiyorum cunku suan yaz ve dogal olarak mutlular.Kis ayini da dusunun,isitma nerde?

Fotolar yabanci gelmedi, burasi neresi?

Sasalı Doğal Yaşam Parkı, özel olarak ısıtıldığını düşünüyorum yoksa hayvanlar bu kadar büyümezlerdi ayriyetten burada doğal olarak kış uykusuna da yatacaklardır ? ;) , doğa da da böyle değil mi zaten :)

o su kütlesini özel olarak ısıtmazlar yakında termal su kaynağı filan yoksa, kışın kaplumları toplayıp uygun bir kapalı alana koyuyor olabilirler, çöpler direk oraya atılmamış olabilir rüzgar vs tarafından oraya taşınmış olabilir, ne olursa olsun o parkın çalışanları onları temizlemeliydiler fikrimce

nick burns' Alıntı:
o su kütlesini özel olarak ısıtmazlar yakında termal su kaynağı filan yoksa, kışın kaplumları toplayıp uygun bir kapalı alana koyuyor olabilirler, çöpler direk oraya atılmamış olabilir rüzgar vs tarafından oraya taşınmış olabilir, ne olursa olsun o parkın çalışanları onları temizlemeliydiler fikrimce

Çöpleri yanımda bile atanlar oldu ve yan taraflarında insanların geçemediği yerlerde hiç çöp yoktu, kışın benim tahminim kış uykusuna yatıyorlar, doğal ortamları çok iyi taklit edilmiş, yazın yiyebildikleri kadar yiyip doğal ortamlarındaki gibi kış uykusuna yatıyorlardır. Hem bu hayvan için daha sağlıklı :)

Bu hayvanlara yem yiyecek veriyorlar mı ? Esas problem yiyecek meselesi.

cem' Alıntı:
Bu hayvanlara yem yiyecek veriyorlar mı ? Esas problem yiyecek meselesi.

Veriyorlardır bence, yoksa bu kadar büyüyemezlerdi ve sayıları da çok çok fazla :) zaten balıklarla beraber yaşıyorlar.

Buyuk olan goturup sizin gibi birakmistir Orda buyudugune nerden kanaat getirdiniz?

Geri