Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sanırım akciğer enfeksiyonuna yakalandı

kaan55

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamda son 3 4 gündür halsizlik ve iştahsızlık vardı bende forumda araştırdım genta ilacını aldım vitaminimde var deep fix reptivit nasıl bir tedavi süreci izlemeliyim?
yardımcı olursanız sevinirim.

Su ısıtıcısı ve ısıtma lambası var mı?
Hayvana gunde 1 damla reptivit verin yemine damlatip vereceksiniz. Yem yemezse agzina damlatin vitamini.
Hayvanın ve yuvanın fotoğraflarını atar mısınız

Kabuk boyu kaç cm idi?

Su ısıtıcısı ve ısıtma lambası var mı?
Hayvana gunde 1 damla reptivit verin yemine damlatip vereceksiniz. Yem yemezse agzina damlatin vitamini.
Hayvanın ve yuvanın fotoğraflarını atar mısınız
biraz kirli akvaryum filtrenin fişini çekmiştim bütün kirleri saldı.

Ekli dosyalar

• 42c28b89-31dc-4a60-9f14-3dd07ebd0764.jpg
    42c28b89-31dc-4a60-9f14-3dd07ebd0764.jpg
    105.4 KB · Görüntüleme: 17
Kum silis mi quartz mı yoksa mermer tozu mu?

Quartz keskin sivri kenarlıdır. Yerse bu tahriş yapar.

Su 28; ısıtma lambası ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece mi?

Vitamini 4 gün boyunca günde 1 damla, ilacı sabah akşam 2 damla ağzına veya yerse yemine damlatıp suda hemen önüne atın. O da olmazsa hayvanı dik tutup 10-15 saniye arayla üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. 4 gün sonra bakalım.

Kum silis mi quartz mı yoksa mermer tozu mu?

Quartz keskin sivri kenarlıdır. Yerse bu tahriş yapar.

Su 28; ısıtma lambası ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece mi?

Vitamini 4 gün boyunca günde 1 damla, ilacı sabah akşam 2 damla ağzına veya yerse yemine damlatıp suda hemen önüne atın. O da olmazsa hayvanı dik tutup 10-15 saniye arayla üçer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. 4 gün sonra bakalım.
silis kum. su derecesi 28 lambada 32 derece. 4 gün sonra yazıcam tekrar birde kafasını ileri atıp yutkunuyor.

Başını ileri atıp ağzını açarak nefes mi alıyor. Ne kadar sürede bir yapıyor bunu?

2-3 saatte bir ise boğazına yada damağına birşey takılmış olabilir. Esniyor yada çene esnetiyor olabilir.

İlacı bir hafta uygulayın sonra bakalım. Bu durum mevsim geçişi ile alakalı da olabilir.

2-3 saatte bir ise boğazına yada damağına birşey takılmış olabilir. Esniyor yada çene esnetiyor olabilir.

İlacı bir hafta uygulayın sonra bakalım. Bu durum mevsim geçişi ile alakalı da olabilir.
ilaca başlayalı 2 gün oldu yem yemiyordu yemeye başladı birde halsizlik azaldı sadece kuru alanda hala fazla duruyor.

İlaç iyi geldi pazar gününe kadar aynen devam edin. Hangi yemleri yiyorsa verin güçlensin. Haşlanmış yumurta akı da verin.

Kuru alanda durmasında sakınca yok, ısınıp kendini toparlasın.

cem bey bir sorum olacak. benim akvaryumum 25 litre 1 tane daha akvaryumum var o 92 litre japon balıkları var içinde şuan oraya alıcam yakında.Kaplumbağa akvaryum boyutuyla orantılı bir şekilde mi büyüyor yoksa büyümesi hep devam ediyormu?

Tam donanımlı uygun yemler vs. 35 cm kabuk boyuna kadar yolu var. Geneli 30 cm üstünü pek görmüyor. 25 cm sonrası boy uzama biraz yavaş seyreder.

Hazır akvaryumda düz dikdörtgen 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum 16 cm kabuk boyuna kadar rahat götürür. Üstünde kirlenme oranı yükselir. Akvaryum camını çatlatabilir. Sonrası ömürlük akvaryumdur.

Onda da makul olan özel yapım 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum.

Tam donanımlı uygun yemler vs. 35 cm kabuk boyuna kadar yolu var. Geneli 30 cm üstünü pek görmüyor. 25 cm sonrası boy uzama biraz yavaş seyreder.

Hazır akvaryumda düz dikdörtgen 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında bir akvaryum 16 cm kabuk boyuna kadar rahat götürür. Üstünde kirlenme oranı yükselir. Akvaryum camını çatlatabilir. Sonrası ömürlük akvaryumdur.

Onda da makul olan özel yapım 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum.
normalde hemen şimdi geçiririm büyük akvaryuma ama japon balıklarını ne yapacağım onu bilmiyorum cok büyükler 12 13 santim felan boyları yeni bir akvaryumda alamam ne yapıcam bilmiyorum.

O zaman kaplumbağayı sahiplendirmek iyi olacak. Masrafı büyüdükçe artacak. Hemde balık akvaryumuna rahmet okutacak kadar masraf.

Geri