Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sürekli ağzını açıyor

carettacaretta

Yeni Üye
Merhaba, kaplumbağam yaklaşık 5-6 gündür yem yemiyor ayrıca biraz gözlem yaptığımda sürekli ağzını açtığını fark ettim. Ağzını sadece kafasını sudan çıkarıp açıyor suyun içinde yapmıyor. Onun dışında hareketlerinde normalden farklı bir şey yok hareketliliği aynı sadece kafasını çıkarıp ağzını açıyor. Ne gibi bi problemi olabilir biraz internetten araştırdım ve kabız olabilir diye düşündüm ama yine de buraya da sormak istedim

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan kuru alandayken yapıyor mu?

Yem yememe dışında halsizlik kuru alanda fazla durma var mı?

Suda sabitken yana yatık duruyor mu?

Bunu yaparken başını ileri atıp mı yapıyor?

Hayvan üşüttü mü? Klima yada pencere açılmasına bağlı cereyanda kaldı mı?

Akvaryumda ısıtma lambası, su ısıtıcı var mı?

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Kullandığınız yemler ne marka?

Akvaryumda yutabileceği taş çakıl dekor vs. var mı?

Kabızlıkta tabana oturup başını ileri atarak ıkınır ağzını açmaz.

Hoşbuldum,

Evet, kuru alanda yapıyor eğer sudaysa kafasını sudan çıkarıp yapıyor.

Evet, genelde kuru alanlarda duruyor.

Sudayken normal duruyor ama suya az giriyor.

Evet. Özellikle başını yukarıya doğru kaldırarak yapıyor.

Bulunduğu odada klima yok fakat pencereleri açık ceryan yapma ihtimali olabilir.

Su ısıtıcısı yok, güneş ışığı görüyor.

Kabuk boyu 4 cm.

Ahm turtle sticks yemi var bir de arada bezelye gibi yiyebileceği şeyler veriyoruz.

Hayır akvaryumunda yiyebileceği türden bir dekor yok.

Hoşbuldum,

Evet, kuru alanda yapıyor eğer sudaysa kafasını sudan çıkarıp yapıyor.

Evet, genelde kuru alanlarda duruyor.

Sudayken normal duruyor ama suya az giriyor.

Evet. Özellikle başını yukarıya doğru kaldırarak yapıyor.

Bulunduğu odada klima yok fakat pencereleri açık ceryan yapma ihtimali olabilir.

Su ısıtıcısı yok, güneş ışığı görüyor.

Kabuk boyu 4 cm.

Ahm turtle sticks yemi var bir de arada bezelye gibi yiyebileceği şeyler veriyoruz.

Hayır akvaryumunda yiyebileceği türden bir dekor yok.
Büyük ihtimalle akciğer enfeksiyonu. Isıtma lambası ve su ısıtıcısını hemen almalısınız.

Hayvan su içinde olmak kaydı ile pencere açılabiliyor. Sürekli açık kalması gerekiyor ise başka bir odaya alın.

Hayvan akciğer enfeksiyonu.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Sabah akşam ağzına yada yiyorsa yemine iki damla damlatıp suda hemen önüne atın yesin. 3 gün sonra bakalım gerekirse dozu artırırız.

Kapalı kutu gammarus alın. Yavru hayvanlar protein ağırlıklı beslenir. Bitkisel vermeyin.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambasını hemen alın.

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Geri