Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sürekli uyuyor hareket etmiyor

HaywanSewer

Platin 3 Üye
ben kaplumbağamı dün aldım eve getirirken hareket ediyordu eve getirdim hareket etmiyor sadece ışık yaktığımda ışığa bakıyor ve şimdi sürekli uyuyor yadımcı olurmusunuz:(:(

Edit alcatraz:Lütfen Türkçe sözcükler kullanınız.
Konu başlığı içerikle alakalı olmalıdır/tubidik

RE: lütfen yardım ediinn:(

gözündede beyaz birşey vardı onu sormak hemde kaplumbağamı göstermek amacıyla kaplumbağamı aldığım pet shop cuya gittim hiçbirşeyi yok o gittikce size açılır dedi bende gitmişken kış olduğu için vitamin aldım bu vitaminler iştahıda açıyormuş

evet vitamini yemlerine ve akvaryum suyuna damlatabilirsiniz.. petshoplara güvenmeyin imkanınız varsa bir veterinere gösterin eğer durum düzelmezse

ewe gelir gelmez hemen suyuna witamini damlattım galiba yawaş yawaş bize alışır gibi görünüor inş çok ii olur kapluşum :(

HaywanSewer,inşAllah kaplumbağan çok iyi olur ama bu gidişle uyarı alacaksın.

Lütfen bu foruma bir daha bir şey yazmadan önce kuralları oku !

Ayrıca biz sana saatlerce laf anlattık kaplumbağa alma diye,bir kere bile dinlemedin şimdi gelmiş millete soru soruyorsun.Bir nezaketen dinler insan "anladım" dedin konuyu kapattın.Gördük senin hayvan severliğini...Hayvan sever olsaydın bir kaplumbağayı yaşatıp diğerlerini öldürmezdin.Resmen ticarete katkı sağladın tebrik ediyorum seni.
Alıp almamak senin kararındır karışmıyorum ona asla ama bir kez dinleseydin maillerimizi okusaydın herhalde almazdın.

Kuralları oku.Ama ben sana neden oku dediğimi anlatmak için iki tane kuralı yazayım ;
Birincisi sitede "lütfen yardımmm edinnnn" başlıklı konular açmak yasak.Sorunun neyse başlığına yazarsın.
İkinciside MSN dili konuşmak yasak.
Biraz özen gösterir ve bundan sonra nezaketende olsa iki dakikanı bize ayırırsan sevinirim.

Kaplumbağanızı almadan önce forumu epey okudunuz sanıyorum. Alırken nelere dikkat edeceğinizi de öğrendiniz. Bence başta bir uyum sorunu var. Ayrıca aldığınız yerde hareketlimiydi yoksa malum mevsim onların uyku zamanı suları soğuksa ve uzun sürede bu soğuklukta kaldılarsa ki muhtemelen aldığınız yerde soğukta duruyorlardır kış uykusunda olabilir.

özür dilerim birdaha olmayacak forumu çok iyi okumuştum ama gözümden kaçmış sanırım :(

aldığım yerde çok haraketliydi zaten o yüzden onu seçtim bende kış uykusunda olmasından korkuyorum çünkü daha çok küçük ona çok zararlı

hem bu kurallar yeni yazılmış gibi geliyor

akvaryumunuz ısıtıcınız fln varmıydı? yoksa plastik kaptaysa hareketsiz davranması çok normal soğuk sudan dolayıdır..

ısıtıcım yok ama sürekli sıcak yerde ve cam kapta

ısıtıcı olmadan akvaryum olmadan ne kadar sıcak su ekleseniz de sıcak yerde de tutsanız suyu sabit ve 28 derecede tutabilmeniz imkansız.. o yüzden hareketsizlik iştahsızlık gibi sorunlar görülmesi maalesef kaçınılmaz.. daha da ilerlerse bu durum çeşitli rahatsızlıklara da neden olabilir imkanınız dahilinde kısa zamanda akvaryuma geçerseniz çok iyi olur

hımm galiba en doğrusu bu ama tatilde 10 günlüğüne pet sohopcuya bırakıcağım o yüzden ama gelince herşeyini halledicem

HaywanSewer' Alıntı:
hımm galiba en doğrusu bu ama tatilde 10 günlüğüne pet sohopcuya bırakıcağım o yüzden ama gelince herşeyini halledicem

Masraflı bir iş olduğunu sana söylemiştik sanıyorum. :)

Forumu madem çok iyi okudunuz o yüzden mi ısıtıcı almadınız?Ben forumda ısıtıcısız , ısınma lambasız ve paludaryumsuz kaplumbağa yaşayabilir diye bir şey duymadım?Duyan var mı?Rumuzunuzla çeliştiğinizi düşünüyorum.Eğer 2 dakika dinleyip de yazdıklarımızı okusaydınız böyle eli ayağı dolaşmış bir şekilde ne yapacağınızı bilmeden durmazdınız.Kaplumbağayı bu ortamda yaşatmaya çalışmanın ötesinde eğer "gerçekten" hayvan sevseydiniz kaplumbağa da almazdınız.Forumda nedeni niçini açık açık mevcut.Hem de size bir şeyler anlatmamızın üstüne dediklerimizin tam tersini yaptınız.Sırf siz onu o daracık kapta besleyeceksiniz diye o kaplumbağayı aldınız ve ticarete katkı sağladınız.Bunca zamandır kaplumbağa beslememize rağmen "almayın çünkü ..." dememize rağmen bizi dinlemeden tamamen başınıza buyruk iş yaptınız.

Kusuruma bakmayın üslubum sert ama beni kaale almayazsanız ve yardım etmeye çalıştığım halde dinlemezseniz , yazımı okumazsanız böyle yazmaya devam etmek zorunda kalacağım.

HayvanSever mi ?

Bile bile ticarete katkı sağlanarak HAYVANSEVER olunuyorsa köpeğe tekme atanda hayvanseverdir ;) Üzgünüm... :(
HaywanSewer' Alıntı:
hem bu kurallar yeni yazılmış gibi geliyor

Birincisi flood yapmayın.

İkincisi sitedeki herkes kuralları okumuş ve biliyor.
Kurallarda değişiklik yapılmadı.
Kuralları ben yazdım bazı yerlerde yazım yanlışları yapmışım onları düzenledim ve "gereksiz" gibi kelimelerin altını çizdim.
Yapılan değişiklik bu kadar.

Önemli değil tekrar okuduysanız sorun yok :)

yaa ben kurallar bölümüne girdim sadece üye olmayla ilgili konu vardı yalanım yok

Geri