Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam uzun yoldan sonra toparlanamadi.

bugraksel

Yeni Üye
Merhaba herkese kaplumbağam yaklaşik 6 aydır benimle.askere gittim geldim bu yüzden memlekete gitmek zorunda kaldım.yanimda yaklaşık 0.5cm su ve tankla götürdüm.askerden döndüm ve kaplumbagami gözlemlediğim kadariyla eski enerjisi yok kafası arada bir düşüyor çok az yüzüyor.yem arada bir yiyor.arada bir bogazini temizler gibi ağzını açıp kapatiyor.felc değil her uzvu oynatabiliyor.
17162910811399203075574062375947.jpg
eskiden yem için çırpınan kaplumbağam şimdi öylece duruyor çok hareketsiz.kis uykusunda değil.oldugu yerde devamlı duruyor.ölmesinden korkuyorum.bulundugum yerdeki veteriner servisleri yeterli değil.ölmesinden korkuyorum açıkçası.minik dostum için bana yardımcı olun lütfen.donuslerinizi bekliyorum

Hayvan soğuk yemiş büyük ihtimalle.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası var mı? Biran once bunları temin edin. O kapta su ısıtıcı olmaz bulursaniz 25W alin sığarsa kullanirsiniz. Isıtma lambasıni hemen yarın alın.

Hayvanda hırıltılı nefes alma, agzini acik tutma ses cikarma, burundan baloncuk çıkarma gibi belirtiler var mı?

Lamba için bir masa lambasi ve 42Watt halojen ampul alın

Isıtma lambasını alacağım.hayvanda sadece ağzını açık tutma ve anladığım kadarıyla boğazını genisletip duruyor.bir yutma güçlüğü var.onun harici hırıltılı solunum ve burnunda baloncuk gozlemlemedim.vitamin olarak reptivit alıp suyuna damlatsam ekstra faydasi olur mu?

Isıtma lambasını alacağım.hayvanda sadece ağzını açık tutma ve anladığım kadarıyla boğazını genisletip duruyor.bir yutma güçlüğü var.onun harici hırıltılı solunum ve burnunda baloncuk gozlemlemedim.vitamin olarak reptivit alıp suyuna damlatsam ekstra faydasi olur mu?
Bu hayvanlar boğazını şişirip vucut ısısını dengeler köpeğin nefes alması gibi. Ağzını açık tutma varsa bu bir sorun. Reptivit faydalı olur hayvan daha erken toparlar ama suyuna değil yemine damlatın. Günde 1 kere yemine 1-2 damla damlatarak verin. Yaz geldiği için su ısıtıcı 1 2 ay daha bekleyebilir ama önümüzdeki kışa kadar paludaryum kurup su ısıtıcı alın. Su hacmi minimum 30 litre olacak şekilde ne kadar büyük olursa o kadar uzun gider. Lamba hemen halledilmeli. Masa lambası ve halojen ampulu elektrikçilerde yada tahtakale ucuzluk pazarı gibi dükkanlardan alabilirsiniz. Lamba gücü 42 Watt olmalı 20-25cm mesafeden konumlandırabilirsiniz.

Bu hayvanlar boğazını şişirip vucut ısısını dengeler köpeğin nefes alması gibi. Ağzını açık tutma varsa bu bir sorun. Reptivit faydalı olur hayvan daha erken toparlar ama suyuna değil yemine damlatın. Günde 1 kere yemine 1-2 damla damlatarak verin. Yaz geldiği için su ısıtıcı 1 2 ay daha bekleyebilir ama önümüzdeki kışa kadar paludaryum kurup su ısıtıcı alın. Su hacmi minimum 30 litre olacak şekilde ne kadar büyük olursa o kadar uzun gider. Lamba hemen halledilmeli. Masa lambası ve halojen ampulu elektrikçilerde yada tahtakale ucuzluk pazarı gibi dükkanlardan alabilirsiniz. Lamba gücü 42 Watt olmalı 20-25cm mesafeden konumlandırabilirsiniz.
Tamamdır dediklerinizi uygulayacagim çok teşekkür ederim

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın sabah akşam 1 damla ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Vitamini 1 hafta boyunca her gün, günde 1 kez ağzına damlatın. Aynı ilaç şeklinde.

Akvaryum, kuru alan(taş olmaz ondan soğuk alır) su ısıtıcı ve ısıtma lambası alacaksınız. Bunları bir an önce tedarik edin.

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın sabah akşam 1 damla ağzına damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Vitamini 1 hafta boyunca her gün, günde 1 kez ağzına damlatın. Aynı ilaç şeklinde.

Akvaryum, kuru alan(taş olmaz ondan soğuk alır) su ısıtıcı ve ısıtma lambası alacaksınız. Bunları bir an önce tedarik edin.
Tamamdır yem yiyor şu an bugün yola cikacagim yaklaşık 10 saat yolum var.dediklerinizi uygulayacagim.isitma lambam var reptivitim var gentagutu da tedarik edeceğim.guzel bir akvaryum da duzenleyecegim.tesekkur ediyorum 🙏🙏

Geri