Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağam yem yemeye başladı.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
tedavi ve lamba desteği sonrası bu gece hasta olan 3 numara benim deyişimle melemez, suya inip yem yemeye başladı. sera raffy p attığımda diğerleri kapışırken buda suya indi ve ısırık almaya başladı fakat diğer ikisi fırsat vermedi. bende ufak parça haline getirip ötekileri uzaklaştırarak önüne attım ve nihayet yedi. peşine karides de verdim onları da götürdü. şu anda hastalıktan az bir belirti var ama o da geçecektir diye umuyorum. özellikle kırmızı renkli olanlar vitamin içerikli onlardan verdim. bayağı bir sevindim bu duruma.

aldığımda hepsi aynı boydaydı. şimdi melemez diğerlerinden yaklaşık 1 cm küçük hatta o kadar zayıf düşmüş ki hafiflikten suyun dibine inemiyor. batamadığı için diğerleri bunu rampa olarak kullanıyor. biri bir tarafından diğeri bir tarafından; kuru alanda bile bunun tepesine çıkıp güneşleniyorlar. hayvan buldu belayı kısacası. hatta karides verirken bir tanesi bunun kuyruğunu karides sandı. neyse mutlu oldum.

Geçmiş olsun.
Suyun dibine inememesi hafiflikten değil. Hala enfeksiyonun devam etmesindendir.
Bir an önce tamamen iyileşir umarım.

Geri