Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yemini yemiyor

Ozlemmmerdal

Yeni Üye
Merhaba, ben 2 gün önce bu güzel su kaplumbağasını aldım internetten az çok okuduğum şeyler hakkında bilgim vardı fakat kaplumbağam aldığımdan beri yemini yemiyor sorununu tam anlayamadım suyu mu az yemini mi sevmedi akvaryumum küçük boy da olsa var ona mı koysam ama kuru alanı henüz yok ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz lütfen 🥺 🙏🏼

Ekli dosyalar

• IMG_5205.jpeg
    IMG_5205.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_5202.jpeg
    IMG_5202.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_5206.jpeg
    IMG_5206.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 8
Merhabalar ,

Şu anda hayvana baktığınız plastik adaya biz ölüm kabı diyoruz.
Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litreye kadar düz dikdörtgen bir akvaryuma geçmeniz lazım. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider.

Akvaryumda ise kuru alan , ısıtma lambası , su ısıtıcı ve iç filtre alınması gerekiyor.

Hayvan adaptasyon sürecinde olduğu için yem yemiyor olabilir. Hayvana arada taze yem atıp uzaklaşın sizden de çekiniyor olabilir. Yem yememeye devam ederse haber edin.

Yem olarak, sera RaffyP, omega one juvenile turtle sticks, tetra reptomin baby yada tropical axolotl yemlerinden birini alın. Bir de ahm dışında herhangi bir markanın gammarusunu alın.

Isıtma lambasıyla alakalı bu konudan bilgi alabilirsiniz :

Kuru alanla alakalı bu konudan bilgi alabilirisiniz :

Kaplumbağa bakımıyla ilgili bu konudan detaylı bilgi alabilirsiniz :

Merhaba çok teşekkür ederim bilgi için elimde çok büyük olmasa da bir balık akvaryumu var şimdilik ona koysam rahat eder mi acaba

Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryum olur. Bu kaptan kurtarsın da. Su ısıtıcı sığacak büyüklükte mi? Ölçüsü nedir?

Bu şekilde yaptım ama hala yemek yemiyor ve ilk defa bugün kendi kendine kuru alana geçti sonra gözünde perde gibi bir şey vardı suya girince geçti ama korktum biraz, şu an ki korkum açlıktan ölecek olması yemek yemedi aldığım günden beri (4 gün)

Ekli dosyalar

• IMG_5263.jpeg
    IMG_5263.jpeg
  • IMG_5264.jpeg
    IMG_5264.jpeg
Akvaryum kaptan iyi olsa da yine de ufak 2 aya büyük bir akvaryum almanız lazım. Diğer taraftan su ısıtıcı da lazım fakat bu akvaryuma olmaz. Bu da şimdiden akvaryum bakmanızı gerektiriyor.

Suyu biraz azaltın. Hayvan vantuzlara basıp kendini dışarı atar.

Isıtma lambasını aldınız mı?

Hayvanın metabolizmasının canlanması için su ve kuru alandan ısı alması lazım. Bu toparlaması için gerekli.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Vitamin damla veriyor musunuz? Bu kırgınlığını alıp iştahını açar.

Yemi kuru alanda vermeyin. Bu hayvanlarda tükürük bezi yoktur. Suda yerler.

4 gün normal süre 15 güne kadar yemeyende var.

Hayvanın kuru yerde resmini çekip atın gözlerine bakayım.

Üşütmüş olma sebebiyle akciğer enfeksiyonu başlangıcı da yaşıyor olabilir.

Halsizlik, hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Geri