Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yüksekten(1 metre civarı) ağzından kan geliyor.

fuejfnwk

Yeni Üye
Kaplumbağam 1 metre civarı bir yükseklikten mermer zemine düştü kan kusmaya başladı ve asla ağzını açıp verdiğim yemleri yemiyor. Kafasını suyun üzerinde tutuyor ve uzun süreler suya sokmuyor ne yapmalıyım ? Ne olmuş olabilir ?

Kaplumbağam 1 metre civarı bir yükseklikten mermer zemine düştü kan kusmaya başladı ve asla ağzını açıp verdiğim yemleri yemiyor. Kafasını suyun üzerinde tutuyor ve uzun süreler suya sokmuyor ne yapmalıyım ? Ne olmuş olabilir ?
Merhaba, iç kanama geçiriyor olabilir.

Foruma hoşgeldiniz.

Kabuk boyu kaç cm? baştan kuyruğa kabuk boyu.

Kanama devam ediyor mu?

Hırıltılı nefes alıp verme var mı?

Akvaryumda kuru alan ve ısıtma lambası var mı? Sudansa kuru alanda durması iyi olur.

Yem vermeyin. Ertesi gün deneme yaparsınız. Yalnız stick yem vermeyin. Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin. Yemezse yarın deneyin bir daha.

Kabukta hasar var mı?

Kaçtığı yeri bulun yine kaçabilir. Yere düşüşü hafifletecek birşeyler koyabilirsiniz.

Olay ne zaman oldu. Hayvanda bir gelişme var mı. İyileşme yoksa veterinere gidin ilaçlar İyileşme sürecine yardımcı olabilir. Yem az verin ve sera raffy p gibi yumuşak yemler verin ahm kullanıyorsanız serttir rahatsız edebilir. Hayvanı mayıştırmayacak sicaklikta bir lamba takın kuru alanda durabileceği için fazla ısı rahatsız etmesin.

Şuanda normal bir şekilde devam ediyor gibi ben malesef dediğiniz kadar imkan sağlayamayabilirim ama elimden gelenide yapmaya çalışıyorum
Yemini yiyor şuanda suda rahat bir şekilde durabiliyor tek problem eskisi kadar hareket etmiyor normalde yem verdiğim zaman hemen yerdi şimdi biraz uyuşuk davranıyor yemi yavaş yiyor onun dışında kanaması şimdilik yok gibi umarımda olmaz

Şuanda normal bir şekilde devam ediyor gibi ben malesef dediğiniz kadar imkan sağlayamayabilirim ama elimden gelenide yapmaya çalışıyorum
Yemini yiyor şuanda suda rahat bir şekilde durabiliyor tek problem eskisi kadar hareket etmiyor normalde yem verdiğim zaman hemen yerdi şimdi biraz uyuşuk davranıyor yemi yavaş yiyor onun dışında kanaması şimdilik yok gibi umarımda olmaz
Lamba şart ekipman, Akvaryum su ısıtıcı ve lamba mutlaka olmalı. Siz sanırım ufak plastik kapta besliyorsunuz öyle ise olmaz ayrıca o kaptan kolayca kaçıyorlar her hali ile ölüm kabı.

Çok soru sormuşsunuz hangi birine cevap vereceğimi bilemedim 😅
Nefes almasında bir problem görmedim
Kanaması durdu
Kabukta herhangi bir hasar yok
Onun dışında şimdilik bir sıkıntı yok gibi duruyor

Stick yem verebilirsiniz. Ama yemede zorlanırsa haşlanmış yumurta akı verin.

Yapabilirseniz ağzına 1 damla zeytinyağı damlatın.

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Dışkısını görürseniz 4 gün rengine bakın. Bordo yada kan kırmızı bir renk olacak mı. Kahverengi veya yeşil tonda olursa mide ve bağırsaktan yana bir kanama yoktur.

Gece ortam sessiz olur bir de gece nefes almasını dinleyin.

Atladığı yer neresi ise tertibat alın. Yine deneyebilir.

Kabuk boyu 9-10 cm arası bir şey
Tuvaletinde herhangi bir kan veya benzeri şey görmedim ilginiz için teşekkür ederim

O zaman hayvanda ciddi bir durum yok gibi. Yine de olağandışı birşey görürseniz haber verin.

Geri