Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Yüzemiyor

sigur

Yeni Üye
Kaplumbağam 2 yaşında önceden akvaryumu yoktu petshoplarda verilen plastik kaplarda bakıyorduk ortalama 1 yıldır kücük bi akvaryum vari bi alanı var.şu Asıl olay kaplumbağam genelde duvara kafa atacak şekilde yürüdü ama her zaman cok haraketliydi halada öyle ancak son zamanlarda hayvanımın yüzmediğini fark ettim evet biraz gec ama su seviyesini kabuğunun 1.5 katı civarında tutuyodum.Bacak kaslarının gelişmediğini düşünmekteyim ancak aklıma sürekli haraket halinde olduğu geliyor kuru alanına cıkması için rampası var ve bu yüzden ekndini yüzmek zorunda hissetmiyor.yani ben bu kaplumbağyı nasıl yüzdürebilirim.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.bakumbağamın boyu 11cmye 10cm civarı bişey.

Hayvan için 80*35*50h cam kalınlığı en az 7 mm ebadında ara geçişli hazır akvaryum yada 100*50*50h ve 10 mm cam kalınlığında ömürlük akvaryuma geçmen lazım. Su derinliği en az 30 cm olacak 40 cm uygundur. Hayvanın yüzeceği bol alan olmalı. Sağlıklı büyümesi ve bacak kaslarını geliştirmesi için bu gerekli.

Ekipman olarak elinde neler var? Su ısıtıcı, ısıtma lambası vs.

Hayvanda daha önce görmediğin bir belirti var mı? Suda eğik durma, halsizlik, iştahsızlık, nefes almada güçlük, ses çıkarma vs.

Yem olarak hangi yemleri veriyorsun.

Son zamanlarda iştahsızlık var.şu anda sadece Işık var ısıtıcı en yakın zamanda alacağım.Yem olarak repto mini sticks
su kaplumbağası yem

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu yem bitince yerine normal reptomin al. Ayrıca sera carnivor ve jbl agilde al.

Kurutulmuş yemde hayvan tek olduğuna göre orta boy kutuda satılan tropical reptiles carnivore (cırcırböceği ve kan kurdu karışımı) yada tropical dried fish yemlerinden birini al. al. (bu küçük balıktır) jbl energil ve sera royal sadece büyük kutuda satıldığı için fazla gelir. Fiyatları da yüksek.

Tek yönlü beslemek sağlıklı değil. Bu yemleri alana kadar arada haşlanmış yumurta akı da verirsin. Haftada bir yada iki defa kıvırcık marul yapraklarının körpelerinden verirsin.

İştahsızlık mevsimsel değişimden kaynaklı olabilir. Ot türevli yemlere ilgi azalır. Protein ağırlıklı yemleri tercih ederler. Kışa girdik hayvanı hasta etmeyelim. Önce akvaryum sonra uygun ekipmanlar.

Almadan evvel seçtiklerinin linkini at. Bakıp uygun olanları seçelim.

az önce bıraktığım bazı yemleri yediğini gördüm sevindim doğrusu.normalde benden kormaz ama şu sıralar yanımda yemek yemiyor.Bekleyip görececeğim

Geri