Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam

Sima

Yeni Üye
Kaplumbağam gözünü kapatınca bu şekilde görünüyor normal mi

Bu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG_0039.png
    IMG_0039.png
    7.8 MB · Görüntüleme: 18
Merhaba, kısa bir şekilde özet olarak yazacağım. Cem abi geldiğinde daha iyi ve detaylı yanıt verir.

Sanırım az da olsa kaplumbağanızın gözleri enfeksiyon kapmış. Eczaneden Genta ya da Gentagut (Gentagut daha uygun fiyat olarak) edinin. Kaplumbağanın gözlerine sabah akşam iki damla damlatın ve 20-25 dakika kadar kuru alanda bekletin.

Cem abi geldiğinde daha iyi yardımcı olabilmesi için kaplumbağa ve yaşadığı ortam hakkında da daha fazla detay bırakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: cem
Evet az oranda enfeksiyon var. Aynen o şekilde, o oranda uygulayın.

Üst göz kapakları şeffaftır. Ortada gözüken siyah nokta göz bebeğidir. Yani gözü kapalı olsa da çevreyi görür.

Evet az oranda enfeksiyon var. Aynen o şekilde, o oranda uygulayın.

Üst göz kapakları şeffaftır. Ortada gözüken siyah nokta göz bebeğidir. Yani gözü kapalı olsa da çevreyi görür.
5 gün oldu alalı yem yemiyor ne yapabilirim bu durumda sürekli uyuyor

Kabuğunda da beyazlıklar oluştu kuru alanda durunca da burnunda sular geliyor yem yemiyor yeni aldım 5 gün önce

Ekli dosyalar

• IMG_0052.jpeg
    IMG_0052.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 10
Isıtma lambası, kuru alan ve ısıtma lambası olan bir akvaryuma geçin.

İlacı uygulamaya başlayın. Ekstra deep fix reptivit vitamin damla alın. Bunu da her gün bir kez 1 damla verin.

Kabuğunda da beyazlıklar oluştu kuru alanda durunca da burnunda sular geliyor yem yemiyor yeni aldım 5 gün önce
Merhaba, ufak bir şekilde kendi deneyimimden bahsedeyim.

Ben de yaklaşık olarak 3 hafta önce yavru bir kaplumbağamın gözlerini iyileştirdim. Iyileşene kadar doğru düzgün yemiyordu, sabah kalktığımda anca eksik yem bulabiliyordum yaşadığı alanda. Ilaç uygulanıp kaplumbağa iyileştikçe iştahı da düzeliyor.

Henüz ısıtma lambalı bir sisteme geçemediysen de çok az olacak şekilde güneş almasını sağlayabilirsin. Ben henüz sistemi kuramamışken 2-3 gün kadar böyle tedavi etmiştim ve aldığı güneş ışıkları ve damlayla birkaç güne cin gibi olmuştu.

Son düzenleme:
Geri