Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağama noldu?

ah dün yazamadım elektirikler gitti sonra gittim yattım sabahta okula gittim şimdi yazma fırsatı buldum.Öncelikle başın sağolsun,suç senin değil,ama önlem almalısın bana felç gibi geldi ama dediğim belirtilere tam olarak halen cevap yazmamışsın yazsaydın sana bir iki önerim olacaktı artık yazar mısın şu belirtileri ayrıntılı olarak eğer felçse önlem alman gerekeçek.Vİtamin felan damlatıyorsan vitamin eksikliğinden değil ama travmalardan ve darbelerden olabilir.Kavga etseler bile o kadar darbe alamaz bence.Akvaryumun dekorasyonundan kaynaklanıyor olabilir ?

Çok çok başınız sağ olsun bende üzüldüm yani aniden olunca :bawling:başınız tekrar sağ olsun. :bawling:

onur 01' Alıntı:
ah dün yazamadım elektirikler gitti sonra gittim yattım sabahta okula gittim şimdi yazma fırsatı buldum.Öncelikle başın sağolsun,suç senin değil,ama önlem almalısın bana felç gibi geldi ama dediğim belirtilere tam olarak halen cevap yazmamışsın yazsaydın sana bir iki önerim olacaktı artık yazar mısın şu belirtileri ayrıntılı olarak eğer felçse önlem alman gerekeçek.Vİtamin felan damlatıyorsan vitamin eksikliğinden değil ama travmalardan ve darbelerden olabilir.Kavga etseler bile o kadar darbe alamaz bence.Akvaryumun dekorasyonundan kaynaklanıyor olabilir ?
yine de tşekkür ederim Onur01, aslında cevap yazmıştım belritlerini ama tekrar yazayım; yürüyüşü çok yavaştı, kuru alana pek çıkamıyordu, yem yemez olmuştu (hem de hiç), yüzmeye kalkışmıyordu hiç, genellikle suda duruyor, aykalarını ellerini kabugunun içinde saklayarak suyun kaldırma kuvveti sayesinde su yüzünde duruyordu, çok nadir yüzüyordu, sudan çıkarıp kuru bir yere aldığımda ise sadece bekliyordu, yürümeye kalkışmıyordu hiç, kuyruğunu ayağıyla düzeltme gibi bir davranışına rastlamadım hiç ki zaten kuyruğu yoktu son 3 gündür, kuyruğunun koptuğu kısmına baktığımda ise herhangi bir yara falan yoktu, sanki koptuğu yer kapanmaya yüz tutmuş gibiydi, ama enfeksiyon falan kapmış mıydı bilemiyorum, dediğiniz gibi vitamin eksikliği olduğunu düşünmüyorum, çünkü vitamin damlası kullanıyorum, hem yemine hem de suyuna vitamin takviyesi yapıyordum. eğer felçse önlem alman gerekecek yazmışsınız, ne gibi önlemler mesela, diğer kapluşum tehlikede mi? akvaryum dekorasyonunda fiziken zarar görebilecekleri pek fazla ayrıntı yok, hatta kuru alanları bile su üstünde yüzen cinsten, düşüp bi yerlerini incitme riski bile yok kapluşlarımın.

antifbyigit' Alıntı:
Çok çok başınız sağ olsun bende üzüldüm yani aniden olunca :bawling:başınız tekrar sağ olsun. :bawling:
çok teşekkür ederim, yiğit.

evet eminim kaplumbaganız felçten ölmüş,eğer dekorasyonda öyle zarar alabilecekleri bir yer yoksa başka birşeydir ,felç konusunu biraz araştırabilirsiniz.Ondan sonrada siz karar verir siniz gerek var mı yok mu diye

teşekkürler, öyle olur inşallah. Büyüyoruz oğlumla maşallah, tırnaklarımız falan uzadı artık epeyce. :) oradan anlıyorum büyüdüğünü keratanın :)

Cvp: Kaplumbağama noldu?

arkadaşlar merhaba ben bu siteye yeni üye pldum benim iki tane kaplumbağalarım var bugün sularını değiştirirken birisinin kuyruğu kopmuştu ve diğerinin boynunda ve ayağında yara vardı lütfen yardım edin.

Hayvanlar hireyarşik düzen veya bulunduğu ortamı sahiplenme veya akvaryum hayvanlara oranla dar ve küçük ise bu sebeplerden birinden birbirlerine saldırmışlar. Ve iş ciddi düzeyde ayırmak icap edebilir.

Akvaryum küçük mü ölçüler nedir ? Oyalanmaları için tabanda silis kum, bitki mango kökü vs var mı ? Boyları ne kadar; yem olarak ne veriyorsun ?

Geri