Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamda bir problem mi var

Cvp: kaplumbağamda bir problem mi var

hayvan beklemediği bir hareket gördüyse strese girip tedirginlikle sağa sola kaçabilir. mümkün olduğunca rahatsız etmemen iyi olur. ani hareketlerden de kaçın.

Tamamdır Vallahi sayenizde herşeyi öğrendim Birde bir yazı okudum çok ciddi yazmışlar sizce doğrumu ? Salmonella yı biliyordum da detaylı araştırmasınıda okudum ama bu yazıda abartmışlar mı? http://www.kadingozu.com/su-kaplumbagalari-mikrop-saciyor

Arkadaşlar merhaba bızım 2 mınık su kaplumbagamız var bır kapta bakıyoruz sımdılık masa lambasıyla her gün en az 3 saat ışık alıyorlar sularını mümkün olduğunca ılıtıyoruz. Klorıfere de yakın koyuyoruz. Sera raffy p ve karıdesle beslıyoruz, 3 günde bır de vıtamınlı yem verıyoruz. Büyüklükleri bır çay bardağı ağzı kadar hatta ondan bıraz daha küçük. 1,5 aydır bızımleler. Sıkıntımız şu: mınık kızımız lülü suya batmıyor, bazen ellerını yüzünün önüne getırıp huzsuzlanıyor özellikle yem vermeye çalışırken, 1 haftadır da yem yemıyor ve baloncuk çıkarıyor. Kabuğunun altında pembelık yok, gözlerinde de sımdılık birsey gormedık. Ama şeffaf göz kapağı demıssınız, ben gözünü açıp kaparken göz kapağını gorebılıyorum bu bır sorunsa onu da soyleyın lütfen. Neyse bız sonuç olarak akciğer enfeksiyonu olabileceğini düşünüp bugün ona doksısıklın ıceren bır antibiyotik (tetradox) aldık. Ancak ampul bulamadık tablet verdiler 100mg. Hanı yarım kiloluk yoğurt kapları var ya lülüyü oraya koyduk. Sonra bır tablet antibiyotik, kabuğunun hemen uzerıne kadar su, bır damla da vıtamın koyduk ve havluyla kapattık 12 saat sıcakta tuttuk. Forumu okuyunca gördük ki sanırım çok yüksek doz vermısız, onu fark ettik. Tablet antibiyotik ne kadar verilmeli, ne yapabiliriz? Bır bılgısı olan var mı? Kızımızı çok sevıyoruz lütfen bize yardım edin.

bir kısmı doğru. amerikada 10 cm kabuk boyu altı kaplumbağa satışı yasak çocukların ağzına alabilme ihtimaline karşı. 0-5 yaş ve yaşlı insanlar için salmonella ölümcül olabilir. bu sebeple öncesinde hayvanlar için sonrasında bizim için antibakteriyel sabun ile ellerimizi güzelce yıkamalıyız.

salmonella konusunda şu da gerçekki salmonella her hayvanda var. evde beslenen kedi köpeklerde bu oran düşük olsa da sokak hayvanlarında da var. sadece kaplumbağalara odaklanmamak lazım.

cem' Alıntı:
bir kısmı doğru. amerikada 10 cm kabuk boyu altı kaplumbağa satışı yasak çocukların ağzına alabilme ihtimaline karşı. 0-5 yaş ve yaşlı insanlar için salmonella ölümcül olabilir. bu sebeple öncesinde hayvanlar için sonrasında bizim için antibakteriyel sabun ile ellerimizi güzelce yıkamalıyız.

salmonella konusunda şu da gerçekki salmonella her hayvanda var. evde beslenen kedi köpeklerde bu oran düşük olsa da sokak hayvanlarında da var. sadece kaplumbağalara odaklanmamak lazım.

Cansu arkadaşımızın yardıma ihtiyacı var onunla ilgilen benim sorunun yanıtını aldım zaten

Kaplumbagam oldu galiba ya suyun icinde kafasi one sarkik duruyor sudan cikardim ayni sekil ayaklarida arkaya salinik acil yanit verin birazdanda gorselleri yollarim :'(

mailto:/aomZVg.jpg

mailto:/58bOPd.jpg

mailto:/Jpmg5W.jpg

Ölmüşmü yoksa şoka filan mı girdi lütfen cevap verin

göz kapaklarını arala kuru bir yere koy. mümkünse güneş alan bir yere. göz kapakları kapanmıyorsa ölmüştür. sertleşirse ölmüştür.

Geri