Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamda yeme sorunu

Naru

Yeni Üye
Hayvan 8 cm kabuk boyu üstü buna göre günde bir öğün olacak

Pazartesi tetra reptomin
Salı dajana gammarus sticks
Çarşamba biorept W
Perşembe omega one
Cuma tetra reptomin
Cumartesi gammarus
Pazar biorept W

Bu şekilde devam edin gammarus bitince yerine omega one verin. Diğerini yani perşembe olanı çarşamba günü ile yer değiştirin.
kaplumbağam uzun zamandır sadece et ve peynir yiyor arada yeşil yemi var ve aralık gibi ayağı kırılmıştı bir ara düimüştü ama iyi gibiydi dışarda gezerken bir şekilde olmuş da olabilir neyse demeye çalıştığım hemen kırılmasında vitamin eksikliği old düşünüyorum küçükken balıklarımın yemini yerdi sonra kahverengi yemi sonrada yeiş renkteki yemini yedi ama et ve peyniri verince çok yememeye başladı dediklerinizden alsam iyi gelir değil mi bir de akvaryum yapıyorum tekrardan büyüynce balıklarımın old akvaryumdan aldım sonra plastik kaba koydum yine bir kaç yıl orda durdu ama tam hatırlamıyorum nerde ne zaman kaldığını genel yazın çok suyunda zaten diğer zamanlar dışarda oluyor öyle alıştırdım bir de iç filtre önerebilir misiniz lütden dış filtre alamayabilirim iç filtre yeterli gibi ayrıca küçük yerde yaşıyorum veteriner var ama ne kadar iyi bilmiyorum hep sağlıklı diyor bana biraz kilolu gibi geliyor ve gözlerinin kenarında boşluklar var önceden var mıydı hatırlamıyorum hafızam kötüdür fotoğrafı atsam anlar mısınız cidden çok sorumsuzum bana rağmen iyi yaşadı akvaryumu için elimden geleni yapıcam umarım uzun süre daha benimle birlikte olur bilen başka biri varsa yardımcı olursa sevinirim lütfen teşekkürlr söylemeyi unuttum gözünün kenarında beyaz bir şey var göz kapağı old düşünyorum ama bilmiyorum veteriner sorduğumda cevap vermemişti

Foruma hoşgeldiniz.

Peynir öğünleri arasında değil vermiyoruz.

Tatlı, tuzlu, baharatlı, acı, işlenmiş et, süt ürünleri, kokulu bitkiler, yağlı yiyecekler vermiyoruz.

Et ise hayvanı yemden uzaklaştırır, sadece hastalığa bağlı iştahsızlıkta öneriyorum.

Ek yemlerde alacaksınız tek çeşit olmaz. Markası nedir?

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

O kırılmış ayağını rahatça kullanabiliyor mu? Yürürken ve yüzerken.

Su kaplumbağaları akvaryumda yaşar ayak yapıları amfibik hayvan olsalarda sürekli karada gezip tozmaya uygun değildir. Ayrıca dış ortamın toz ve kirleri bulaştığında göz ve kulak enfeksiyonuna neden olabilir.

Hayvanın başı dışarıda iken önden tepeden alt bağa ve yanlardan resmini çekip atın. Kırık ayağını dışarıda iken çekebilir misiniz?

Geri