Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamdan ses geliyor

finten

Bronz 4 Üye
Özellikle yemeklerden sonra kaplumbağamdan garip bir ses geliyor. Böyle tiz bir ses kus sesi gibi ama o kadar net bir cik nidası yok içerisinde. Ben sindirim ya da yutkunma dolaylı olduğunu düsünüyorum ama daha evvel yaşayanlar varsa kesin sebebi biliyorsunuzdur belki.
Bir de gözlerini ön pençeleriyle gözlerini ovuşturuyor gibi bir hareket yapıyor. Onun da sebebini bilmiyorum son bir kaç gündür farkettim yaptığını.

Kuru alanda ısıtma lambası altında göz kapakları kurursa, deri değişimi varsa bunlar sıcaktan gerilip kaşıntı yapar.

Hayvanın genzine burnuna birşey kaçmış yada sümük

Kuru alanda ısıtma lambası altında göz kapakları kurursa, deri değişimi varsa bunlar sıcaktan gerilip kaşıntı yapar.

Hayvanın genzine burnuna birşey kaçmış yada sümük
deri değişiminden olabilir su üzerinde derileri yüzerken yakalıyorum. Belki verdiğim yemler büyük olduğunda yutmakta zorlanıyordur bir de boyutları ufaltıp deneyeceğim

Kokusu gitmeyecek şekilde 1 damla su damlatıp emdirin. Bu hafif yumuşatır ısırması kolaylaşır. Kuru yemi suya attığımızda hemen yemeye başladıkları için yem sertliğini kaybetmiyor.

Hatta sabah bir gün bir kereliğine yeme zeytinyağı damlatıp verin. Bu sindirim sistemini biraz rahatlatır. Haşlanmış yumurta akı da verin.

Geri