Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Ağızı Köpürüyor

Arda

Bronz 5 Üye
Merhabalar Su Kaplumbağası Üyleri Öncelikle Her Keze Sağlık Sıhat Dilerim.

Kaplumbağam Yem Yememeye Başladı Sakin Ve Durgun Elime Alınca Hareketleniyor, Sürekli Çenesinin Altını Şişirip Ağzını Açıyor Ve Köpük Çıkarıyor Ve Hafif Çıtırdama Sesi Çıkartıyor Acaba Taşmı Yuttu Dedim Ağzının İçine Baktım Taşa Rastlamadım Ki Taşlar Büyük Yutsada Hemen Ölür Mantığımca. Akvaryumumua Gelince Isıtıcısı Var Su Filtreli Su Sıcaklığı Ortalama 28 Suyu Temiz Ve Berrak Diğerleri Sağlıklı (Bu Arada 3 Kaplumbağam Var) Fakat Birinde Bu Problemi Yaşıyorum Bu Konuda Fikri Yardımlarınızı Bekliyorum Şimdiden çok Teşekkür Ederim

Cvp: Kaplumbağamın Ağızı Köpürüyor

hoş geldin arda, kuru alan ve ısıtıcı lamban var mı ? bir defa bu olmazsa olmazlardandır. özellikle uva ve uvb lamba en gerekli olan ampuldür. bu konuda aydınlatmalar alt başlığını incelemelisin. anlattığına göre hayvanda akciğer sorunu var. köpürme yanında kafasını ileri atarak esner gibi yapıyorsa bu kesin. bu durumda egzotik hayvanlardan anlayan bir veterinere gitmende fayda var. anlayan vet. bulamazsan, veteriner fakültesi de olur.

Aynen Cem Bey Kafasınıda İleri Atıyor Dediğinizi Yapıcam Gidecem Veterinere Teşekkür Ederim

akciğer enfeksiyonu geçiriyor olabilir : mailto:/forum/Konu-akciger-ve-goz-enfeksiyonlari-tedavileri.html

Verenlere götür benimki taşı yiyiyo veteriner bırak yesin dedi dedi

Akciğer enfeksiyonu tedavi ile geçirilir. Ancak erken teşhis, hastalık ilerleme boyutu ve hayvanın dayanıklılığı çok önemli. Tabi uygun ortam ve tedavi yöntemide doğru olmalı. Bu konuda ilk yapılması gereken veterinere yada fakülteye gidip destek almaktır.

Tek Armut Tipi Klasik Sarı Ampullü Ayaklı Masa Lambamı Kaplumbağamın Üzerine Mesafeli Bir Şekilde Tuttum Isısından Faydalanması İçin, Akvaryum Su Isıtıcı Derecesinide Yükselttim Biraz işe Yarar Gibi Oldu Sanırsam Bu Gün Daha Bir Canlılık Var Ama Yem Yememeye Devam Ediyor Yine Ağzını Açıp Kapatıyor

Alper Gönderdiğin Link İşime Çok Yarayacak Gibi Teşekkürler :)

Teşhis ve tedavi için her zaman veteriner tespiti uygundur. Sonuçta tedavi şekli ve dozaj için uygun bir yol önerecektir.

katılıyorum, veterinere gitmelisin alperin belirttiği konu bu işe yeni başlayanlar ve yavru kaplumbağalar için tehlikeli bir yöntem dozaj kaçırılırsa ölme riski yüksek.

Su Kaplumbağalarından Anlayan Bir Veteriner Yok Etrafımda Kapılarında Veteriner Yazıyor Ama Daha çok Kedi köpek Orasıda Ticarethane En çok para Nereden Gelirse Oraya Bakıyorlar Götürdüm Bir Kaç Yere Baktılar Suyunu 30 Derece Yap mümkün Oldukça Ortam Sıcak Olsun Geçer Dedi Sinirlendim Bunu Bende Biliyorum Zaten Ama Kaplumbağamın Tıbbi İlaçsal Yardıma İhtiyacı Var Diye Düşünüyorum Dediğimde Su Kaplumbağaları için İlaç Üretilmiyor Dedi Sinir Kat Sayım Artmadan Çıktım Gittim

su kaplumbağası için ilaç yok ki zaten. o adam ufak hayvanlara göre 1 ml'lik şırıngada antibiyotik verecek yada hayvanlarda akciğer ile ilgili ne antibiyotik varsa onu gene 1 ml'lik şırıngada günde bir defa mümkünse sera raffy p yem buna uygundur; damlatıp ağızdan vereceksin. benim veteriner ayrıca bir kapta az suya iki damla damlat dedi ama o suyu ne sıcak tutabilirsin ne de o suyun faydasını görebilirsin. benimki kulak iltihabından muzdaripti. su işini söyledim. o zaman iki yeme birer damla yap dedi ama benim kaplumbağa o sıra 9 cm idi. senin kaplumbağa ufaksa dokunabilir. uv lambanında etkisi büyük uvb bulamazsan bile uva alırsan iyi olur.

Sorun Kaplumbağa Yem Ymiyor, Hepsinden öncesi Kaplumbağam Dün Sizlere ömür :( Yinede Yardımlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim.

başın sağolsun.

Başın sağ olsun.

Geri