Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın ağzının altındakı kırmızılık

orhan2003

Bronz 4 Üye
Merhabalar
Kaplumbağamın ağzının altında yara gibi birşey var.Nedeni ne olabilir
İlgilienen herkese teşekkürler
mailto:/kvdYvW.jpg

Bu şişkin birşey mi yoksa deri yüzülmüş öyle bir yara mı ?

Başka kaplumbağa var mı ?

Benim ufak kaplumbagamda da oldu böyle bi yara ona benziyor başka kaplumbağa varsa eğer o yapmıştır ufak olan kaplumbagam yemek yerken bikaç kere ağzından ısırdı onu büyüğü daha sonra yemlemeyi ayrı kaplarda vermeye başladım

Başka kaplumbaga yok yarası sanki orasına domates çekirdeği yapışmış gibi biraz şişkin

O halde iltihap, tümör veya parazit olabilir. Her durumda da bir hekimin görmesinde fayda olacaktır.

Hangi şehirdesin ?

Bu konu altında kaplumbağalardan anlayan hekimlerin adresi var istanbula gittiğinde gösterirsin.
mailto:/forum/konu-kaplumbaga-hastaliklari-hakkinda-bilgiler-tamamina-yakini-kapsar.html

mailto:/PM8bA7.jpg
Kaplumbağamın durumu iyiye gidiyor sanırım

Eski resme bakınca bariz bir şekilde iyileşme var. Şuan bende ki bir kaplumbağası aynı yerde aynı yara oldu. Hasta olduğu için tedavi uyguluyorum ve karantina kabında duruyor. Oradan çıkmak için tirmaniyor ve sürekli çenesinde n destek alıyor. Buda surtunme yüzünden yara yaptı diye dusunuyorum.

Kaplumbağaların deri iyileşmesi kabuğa nazaran daha hızlı olur. Aynı nokta tekrar darbe almadığı taktirde 2 aya kadar izi kalmaz.

Geri