Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Çenesinin Altında Kahverengi Bir Leke Çıktı

Shuushi

Yeni Üye
Merhaba, derisindeki bu lekenin nedeni ne olabilir acaba? Kir mi dedim temizlerken dokundum bir ama düşündüğüm gibi değilmiş. Bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• 20240509_134508.jpg
    20240509_134508.jpg
    706.1 KB · Görüntüleme: 17
Bu leke hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Ekli dosyalar

• 20240511_121429.jpg
    20240511_121429.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
  • 20240511_121423.jpg
    20240511_121423.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
Kaplumbağam 18 yaşında, 3 senedir birlikteyiz, önceki sahibi geçici olarak vermişti sonra ne o almak istedi ne de ben geri vermek istedim. Yeterince iyi bakılmıyor, temizliği bile yapılmıyordu. Yolumuz kesiştiğinden beri olabildiğince iyi bakmaya çalışıyorum, imkânlarım elverdikçe şartlarını iyileştirmeye çalışıyorum. Malatya'daki depremleri yaşamış bir kaplumbağa kendisi.

Hayvan bir yere vurmuş olabilir. Böyle ise bir iki haftaya toparlar.

Yayılma genişleme görürseniz haber verin.

Elinizde baticon yada tentürdüot varsa o bölgeye kulak pamuğu ile sürüp 20-25 dakika kuru yerde bekletin.

Hayvan bir yere vurmuş olabilir. Böyle ise bir iki haftaya toparlar.

Yayılma genişleme görürseniz haber verin.

Elinizde baticon yada tentürdüot varsa o bölgeye kulak pamuğu ile sürüp 20-25 dakika kuru yerde bekletin.
Çok teşekkür ediyorum 🙏🏻

Merhaba bu sanırım vurma izi değil, benim sahiplendiğim kaplumbagamda da vardı kol içinde ve çenesinde, bi mantar türü olabilir mi bilmiyorum bende bi bakayım ama bizimki bir hafta içinde döküldü

Kaplumbağam 18 yaşında, 3 senedir birlikteyiz, önceki sahibi geçici olarak vermişti sonra ne o almak istedi ne de ben geri vermek istedim. Yeterince iyi bakılmıyor, temizliği bile yapılmıyordu. Yolumuz kesiştiğinden beri olabildiğince iyi bakmaya çalışıyorum, imkânlarım elverdikçe şartlarını iyileştirmeye çalışıyorum. Malatya'daki depremleri yaşamış bir kaplumbağa kendisi.

İyi beslenme güneşlenme ve temiz su, bunlara dikkat edelim galiba büyük kapluşkarda bu sebeple deride böyle yaralar olusuyor

Resimdeki hayvanda deri mantarı var.

Geri